PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenia specjalizacyjne: czas na weryfikację akredytacji

ms
07-07-2014, 09:16
Szkolenia specjalizacyjne: czas na weryfikację akredytacji Szkolenia specjalizacyjne: czas na weryfikację akredytacji (źródło: Google Maps)
Do 14 lipca 2014 r. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego przyjmuje oświadczenia o spełnianiu warunków uprawniających do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lub stażu kierunkowego w systemie modułowym.

Z informacji podanych przez CMKP wynika, że jednostka ubiegająca się o prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego lub stażu kierunkowego w systemie modułowym jest zobowiązana do samodzielnego, skrupulatnego zweryfikowania spełniania warunków uprawniających do prowadzenia tego typu szkolenia lub stażu. Samodzielnie trzeba zweryfikować czy spełnia się standardy akredytacyjne zawarte w programie danej specjalizacji ustawy, jak również czy realizacja zadań szkoleniowych uwzględnia wszystkie przepisy określone w art. 7 ustawy z 28 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty - Dz. U. Nr 113, poz. 658 (jednostki uprawnione do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego na podstawie dotychczasowych przepisów stają się jednostkami uprawnionymi do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego na podstawie art. 19f ustawy z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty - Dz. U. z 2011 r. Nr 277, poz. 1634, z późn. zm.).

Warunki niezbędne do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w systemie modułowym określa również art. 19f ust. 2 ustawy. Uzupełnienie tych warunków stanowią standardy akredytacyjne podmiotów szkolących, zawarte w poszczególnych programach specjalizacji modułowych w dziedzinach: ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo - twarzowa dla dentystów, periodontologia, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, epidemiologia dla dentystów, zdrowie publiczne dla dentystów (wyszczególniliśmy je tutaj).

Wzór nowych wniosków akredytacyjnych dla specjalności lekarsko - dentystycznych na staże kierunkowe i szkolenia specjalizacyjne można znaleźć tutaj.

Listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji uaktualnioną w czerwcu 2014 r. przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego portal infoDENT24.pl publikował tutaj.


Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH