• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkoła Okluzji sedno działań praktycznych

ms
30-05-2017, 11:49
Szkoła Okluzji sedno działań praktycznych Dr n. med. Jacek Ciesielski (foto: archiwum)
- Program Szkoły Okluzji jest tak przygotowany, że na każdym spotkaniu przekazywana będzie wiedza dająca grunt, aby w kolejnych tematach poczuć się pewnie. Mówimy tu nie tylko o okluzji, ale i protetyce, wspomnianym planowaniu leczenia, implantoprotetyce, stomatologii neuromuskularnej, czyli zagadnieniach związanymi z dysfunkcjami – wylicza dr n. med. Jacek Ciesielski.

Katarzyna Fernik-Jurek: Projekt edukacyjny dla lekarzy dentystów Szkoła Okluzji będzie projektem wyjątkowym?
Dr n. med. Jacek Ciesielski: Szkoła okluzji to projekt wyjątkowy. To wypadkowa stomatologii praktycznej, moich obserwacji wciąż zmieniającego się rynku, materiałów do okluzji, różnych szkół okluzji (w tym Las Vegas Institute USA) oraz innych moich doświadczeń zawodowych z ostatnich 30 lat. Szkoła Okluzji w naszym wydaniu, będzie zawierała samo sedno wszystkich działań praktycznych. Oczywiście teoria jest podstawą, którą każdy z nas zdobył na studiach, natomiast jest taki problem, który dotyka wszystkich - trudno wykonać pierwszy krok, aby wdrożyć się w praktykę.

Oczywiście pasja to podstawa, jeśli jej nie będzie, nie będzie też sukcesu. Stomatologia XXI wieku, wymaga od lekarzy niesamowitego zaangażowania, sił i środków do leczenia pacjentów.

Pacjenci wymagają wyjątkowej staranności, żeby otrzymać efekt ostateczny, czyli estetyki. Jednak najważniejsze jest, żeby otrzymać efekt funkcji i estetyki. Szkoła Okluzji będzie tego uczyć. Po ukończeniu Szkoły Okluzji lekarz, który stanie przy fotelu, będzie umiał zaplanować leczenie i wykonać rekonstrukcję protetyczną. Osiągnie sukces kliniczny, a jednocześnie sukces finansowy.

Czym Szkoła Okluzji będzie się wyróżniała względem konkurencji? Przecież jest kilka programów które uczą okluzji? Polscy lekarze mają do nich dostęp.
Miałem okazję studiować zagadnienia okluzji za granicą, na kanwie tej wiedzy i doświadczeń organizacyjnych z kilku ośrodków powstał program Szkoły Okluzji.

Oczywiście każdą szkołę należy potraktować indywidualnie, chociażby ze względów na jej lokalizację geograficzną. Każda ze szkół jest skierowana do lekarzy tam praktykujących. W naszej szkole wykładać będą polscy specjaliści. Tak naprawdę, zbieramy najlepsze doświadczenia różnych systemów okluzji i przedstawiamy je naszym studentom. Nie jesteśmy powiązani z żadnym systemem, ale jesteśmy w stanie ocenić przydatność każdego z tych systemów do zastosowania w konkretnym przypadku.

Szkoła Okluzji wyróżniać się będzie programem bardzo praktycznym. Co to oznacza?
Dr n. med. Jacek Ciesielski: Po przejściu czterech etapów szkoleniowych każdy ze słuchaczy będzie potrafił od razu z sukcesem wdrożyć kompleksowe procedury okluzyjne. Będzie miał pewność, jak prowadzić pacjenta od początku do końca, ponieważ program szkoły to swoisty przepis na stworzenie planu leczenia i ostatecznej rekonstrukcji w systemie A, B, C. Lekarz, który skończy Szkołę Okluzji nie będzie czuł się bezradny z niecierpliwością oczekując, jaki będzie finalny efekt jego pracy. Mało tego, będziemy służyć pomocą na każdym etapie pracy klinicznej w postaci konsultacji telefonicznej bądź mailowej. Mamy moralny obowiązek wspierania i nadzorowania wszystkich naszych studentów w ich pracy samodzielnej.

SŁOWA KLUCZOWE
szkoła_okluzji   okluzja   Jacek Ciesielski  

POLECAMY W SERWISACH