PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚUM otworzy Centrum Symulacji w Zabrzu

smn
26-10-2017, 10:17
ŚUM otworzy Centrum Symulacji w Zabrzu Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu (fot. Archiwum)
Studenci stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego będą ćwiczyć praktyczne umiejętności w Centrum Symulacji, którego otwarcie planowane jest w 2018 r. - dowiaduje się infoDENT24.pl.

- Prace budowlane zakończą się na początku przyszłego roku, a uruchomienie centrum symulacji planowane jest na pierwszą połowę 2018 r. mówi w rozmowie z infoDENT24.pl Agata Kalafarska-Winkler, rzecznik prasowy ŚUM.

Centrum Symulacji w Zabrzu będzie wyposażone w 51 unitów stomatologicznych.  Studenci stomatologii będą się uczyć w dwóch salach symulacji stomatologicznej, pracowniach interdyscyplinarnych oraz w pracowni umiejętności chirurgicznych.

Zakupy sprzętu są dokonywane w ramach projektu „Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Łączna wysokość wydatków na sprzęt i aparaturę dwóch centrów symulacji medycznej w Zabrzu i w Katowicach (mają z nich korzystać studenci kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa oraz położnictwa) wyniesie ponad 27 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH