• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studia stomatologiczne w Bydgoszczy - będzie decyzja?

Radio PIK, ms
06-05-2015, 08:09
Studia stomatologiczne w Bydgoszczy - będzie decyzja? Przedmiot sporu (Google maps)
- Zasadniczo stoimy w tym samym miejscu, aczkolwiek sytuacja nie jest taka bierna - stwierdził prof. Jan Styczyński, prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, pytany przez radio "PIK" o postępy w negocjacjach na temat perspektyw uruchomienia Wydziału Stomatologii Collegium Medicum w zabytkowym budynku przy ulicy Dworcowej w Bydgoszczy.

- Trwają rozmowy pomiędzy Collegium Medicum a Urzędem Miasta i samym Centrum Medycznym (właściciel części budynku) - informuje prof. Jan Styczyński.

Prorektor dodaje, że tych spotkań w sumie odbyło się co najmniej trzy i że pojawiły się pewne możliwości rozwiązania patowej sytuacji.
- Rozmowy, prace, analizy trwają nadal. W tej chwili nie ma żadnego rozwiązania, natomiast takie możliwości są i myślę, że to się wszystko skończy dobrze - zakomunikował prof. Jan Styczyński.
- Kiedy? Chyba nie jestem w stanie tego przewidzieć, natomiast każde rozwiązanie jest możliwe. Trzeba też tak powiedzieć. Ja myślę pozytywnie - kończy krótką wypowiedź rozmówca radia "PIK".

Przypomnijmy, że zabytkowy budynek przy ulicy Dworcowej w Bydgoszczy, w którym mieściła się kiedyś przychodnia kolejowa, został przekazany władzom uczelni, z przeznaczeniem na siedzibę Wydziału Stomatologii Collegium Medicum. Problem tkwi w tym, że budynek wymaga generalnego remontu, na który UMK nie ma pieniędzy. Problem jest tym większy, iż Urząd Marszałkowski wynajmuje część budynku prywatnemu Centrum Medycznemu (z prawem pierwokupu), które nie kwapi się do partycypowania w kosztach niezbędnej modernizacji zabytku.

UMK nie wyklucza oddania darowizny otrzymanej od władz miasta z konkretnym przeznaczeniem: uruchomienie studiów stomatologicznych.

Lokalne media dostrzegają w tej patowej sytuacji polityczną rozgrywkę. Według niektórych opinii, marszałek województwa nie chce przekazać pozostałej części nieruchomości uczelni, ponieważ wolałby, żeby wydział stomatologii powstał w Toruniu.

O skomplikowanej sytuacji budynku przy ulicy Dworcowej niejednokrotnie informowaliśmy czytelników infoDENT24.pl m.in. w materiałach:

Bydgoszcz: rekrutacja na studia stomatologiczne jeszcze nie w tym roku

Bydgoszcz: uczelnia przejmuje budynek, w którym ma powstać wydział stomatologiczny

Studia stomatologiczne w Bydgoszczy: kiedy, nigdy, a może jednak w Toruniu?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH