PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Studia stomatologiczne: jak nie na Ukrainę, to może na Słowację

ms
06-05-2014, 08:34
Studia stomatologiczne: jak nie na Ukrainę, to może na Słowację Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie. Jak nie na Ukrainę, to może na Słowację? (źródło: Wikipedia)
Trzeba podejmować pilne decyzje w sprawie rozpoczęcia studiów na kierunku stomatologicznym. Matura w toku, dla tych którzy zdobędą za mało punktów, aby studiować w kraju czeka m.in. Bratysława.

Wielu maturzystów, dla których brakowało miejsca na polskich uniwersytetach medycznych kierowało swe kroki na Ukrainę. Tam za stosunkowo niewielkie pieniądze można było podjąć studia medyczne. Trendu tego nie osłabiały opinie, że poziom nauczania nie jest zbyt wysoki i że wyniki egzaminów w trakcie studiów korygowane są łapówkami. Sytuacja na Ukrainie sprawia, że w zasadzie nikt nie myśli o wyjeździe do tego kraju, aby edukować się na lekarza dentystę. Co więcej wielu wraca do Polski szukając miejsca dla siebie na krajowych uczelniach medycznych.  Jeśli więc nie na Ukrainę, to może na Słowację?

18 i 19 czerwca 2014 r. przeprowadzone będą egzaminy dla maturzystów, którzy zechcieliby studiować stomatologię w Bratysławie. Test na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Komeńskiego (kierunek stomatologia) przeprowadza się w języku angielskim (100 pytań z biologii i 100 pytań z chemii). Egzaminy jest płatny, kosztuje - 70 EUR. To nic w porównaniu z kosztem nauki. Za rok studiów na wydziale stomatologicznym (język wykładowy - angielski) zagraniczni studenci zapłacić muszą 10 tys. EUR. Informacja ta może zniechęcić wielu, którzy rozważają opcję studiowania za pieniądze, wszak w kraju komercyjne studia kosztują podobnie.

Od pierwszego semestru studenci stomatologii biorą udział w zajęciach w szpitalu (ok.5 godz. tygodniowo - preclinical dentistry).
Dyplom lekarza dentysty z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Komeńskiego uprawnia do wykonywania pracy na terenie UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studia   egzaminy   Uniwersytet Komeńskiego  

POLECAMY W SERWISACH