PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Student stomatologii zdeklasował konkurencję w Interstudent 2017

ms
02-03-2017, 07:39
Student stomatologii zdeklasował konkurencję w Interstudent 2017  Omar Al-Obaidi zwycięża w konkursie Interstudent 2017
Pochodzący ze Szwecji Irakijczyk Omar Al-Obaidi, student Collegium Medicum UJ, został podwójnym laureatem konkursu Interstudent 2017 dla najlepszych zagranicznych studentów w Polsce.

Al-Obaidi zwyciężył w kategorii studiów magisterskich, ale także w głosowaniu internetowym. Oddano na niego ponad 37,4 tys. głosów. Druga w kolejności, Ukrainka Natalia Tarasiuk z AGH, zdobyła ich 29,1 tys.

"Interstudentom" 2017 – statuetki wręczył Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Omar Al–Obaidi  tak mówi o studiowaniu w Polsce.
Wszystko zaczęło się od zbiegu okoliczności, ale bardzo szybko zdałem sobie sprawę z tego, jak dobrze zrobiłem decydując się na studia w Polsce. Wybrałem Polskę z wielu powodów, najważniejszy był jednak ten, że polskie uczelnie są rozpoznawalne w świecie i że dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego pozwoli mi bez problemu podjąć pracę w mojej rodzinnej Szwecji.

Równie istotne było dla mnie życie społeczne i kulturalne, atmosfera studiowania, szansa na szybką aklimatyzację. Pomogła mi w tym nauka języka polskiego, choć wciąż daleko mi do pełnej biegłości. Ale potrafię dowiedzieć się, na którym przystanku powinienem wysiąść, gdy jadę tramwajem, umiem porozumieć się z pacjentami w klinice i – co najważniejsze – zamówić pizzę…

Uniwersytet Jagielloński daje mi duże możliwości włączenia się w życie społeczne i naukowe. Należę do samorządu studenckiego i wielu innych organizacji. Planuję utworzenie stowarzyszenia, które będzie uczyć dzieci troski o zdrowie jamy ustnej, która jest bardzo istotna dla ogólnego stanu zdrowia.

W najbliższych planach mam ukończenie studiów na UJ, zdanie egzaminu kwalifikacyjnego i powrót do Szwecji, gdzie zamierzam podjąć pracę z mojej specjalności. Chciałbym także uczyć i prowadzić badania naukowe, żeby ulepszać nasz świat. A w dalszej przyszłości zamierzam uruchomić kliniki stomatologiczne w Polsce, Szwecji i Dubaju i podróżować między nimi, zapewniając doskonałą integrację.

***

Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”. Honorowy patronat objął prof. Jana Szmidta, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W 2017 r. napłynęło ponad sto zgłoszeń studentów pochodzących z pięciu kontynentów. Nadesłano ankiety kandydatów z: Ukrainy, Kanady, Iranu, Iraku, Indii oraz Albanii, Armenii, Białorusi, Kolumbii, Czech, Salwadoru, Etiopii, Francji, Niemiec, Ghany, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indonezji, Włoch, Kazachstanu, Litwy, Malezji, Mali, Maroko, Mołdawii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Sri Lanki, Szwecji, Syrii, Turcji, USA i Wietnamu.

W 2016 r. było w Polsce ponad 57 tys. studentów obcokrajowców ze 157 krajów, co stanowi 4,1 proc. ogółu studentów w naszym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   konkursy  

POLECAMY W SERWISACH