• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Student stomatologii liderem w konkursie Interstudent 2017

ms
09-02-2017, 11:44
Student stomatologii liderem w konkursie Interstudent 2017 Konkurs Interstudent
Omar Al–Obaidi  jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek lekarsko-dentystyczny). Co wiemy o studencie stomatologii dystansującym innych kandydatów w konkursie Interstudent 2017?

Omar Al–Obaidi (Irak, Szwecja), jak dotychczas zgromadził ponad 27 tys. głosów, główni konkurenci (jest ich 20) uzbierali co najwyżej po 10 proc. tej liczby.

Zwycięzcę, w plebiscycie na najpopularniejszego studenta zagranicznego w Polsce, wskaże publiczność w wyniku internetowego głosowania, potrwa ono do 20 lutego, do godz. 12:00.

Wyniki konkursu Interstudent 2017 ogłoszone zostaną 27 lutego podczas gali w krakowskich Sukiennicach, odbywającej się w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2017”.

Omar Al–Obaidi  tak mówi o studiowaniu w Polsce.

Wszystko zaczęło się od zbiegu okoliczności, ale bardzo szybko zdałem sobie sprawę z tego, jak dobrze zrobiłem decydując się na studia w Polsce. Wybrałem Polskę z wielu powodów, najważniejszy był jednak ten, że polskie uczelnie są rozpoznawalne w świecie i że dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego pozwoli mi bez problemu podjąć pracę w mojej rodzinnej Szwecji.

Równie istotne było dla mnie życie społeczne i kulturalne, atmosfera studiowania, szansa na szybką aklimatyzację. Pomogła mi w tym nauka języka polskiego, choć wciąż daleko mi do pełnej biegłości. Ale potrafię dowiedzieć się, na którym przystanku powinienem wysiąść, gdy jadę tramwajem, umiem porozumieć się z pacjentami w klinice i – co najważniejsze – zamówić pizzę…

Uniwersytet Jagielloński daje mi duże możliwości włączenia się w życie społeczne i naukowe. Należę do samorządu studenckiego i wielu innych organizacji. Planuję utworzenie stowarzyszenia, które będzie uczyć dzieci troski o zdrowie jamy ustnej, która jest bardzo istotna dla ogólnego stanu zdrowia.

W najbliższych planach mam ukończenie studiów na UJ, zdanie egzaminu kwalifikacyjnego i powrót do Szwecji, gdzie zamierzam podjąć pracę z mojej specjalności. Chciałbym także uczyć i prowadzić badania naukowe, żeby ulepszać nasz świat. A w dalszej przyszłości zamierzam uruchomić kliniki stomatologiczne w Polsce, Szwecji i Dubaju i podróżować między nimi, zapewniając doskonałą integrację.

***

Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”. Honorowy patronat objął prof. Jana Szmidta, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W 2017 r. napłynęło ponad sto zgłoszeń studentów pochodzących z pięciu kontynentów. Nadesłano ankiety kandydatów z: Ukrainy, Kanady, Iranu, Iraku, Indii oraz Albanii, Armenii, Białorusi, Kolumbii, Czech, Salwadoru, Etiopii, Francji, Niemiec, Ghany, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indonezji, Włoch, Kazachstanu, Litwy, Malezji, Mali, Maroko, Mołdawii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Sri Lanki, Szwecji, Syrii, Turcji, USA i Wietnamu.

W 2016 r. było w Polsce ponad 57 tys. studentów obcokrajowców ze 157 krajów, co stanowi 4,1 proc. ogółu studentów w naszym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH