PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczne trio w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów

24-01-2013, 23:57
Stomatologiczne trio w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów
Stomatologiczne trio w Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów
Trzech profesorów z dziedziny stomatologii zostało wybranych do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów na kadencję 2013-2016.

 Przez najbliższe trzy lata, dentystów w Komisji reprezentować będą:

Prof. dr hab. Maria Emilia Borysewicz-Lewicka (kierownik Katedry i Kliniki Stomatologii Dziecięcej,

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu);

Prof. dr hab. Maria Chomyszyn-Gajewska (kierownik Katedry Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej Instytut Stomatologii, UJ w Krakowie);

Prof. dr hab. Tomasz Konopka (Katedra Periodontologii, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu).

Dla porównania, do Centralnej Komisji wybrano 20 członków w dyscyplinie medycyna, 5 w dyscyplinie biologia medyczna i 3 nauki o zdrowiu.

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów działa na podstawie ustawy z 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. Nr 65, poz. 595, z późn. zm.)
Zadaniem Komisji jest opiniowanie aktów normatywnych związanych z nadawaniem stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego oraz tytułu naukowego, a także opiniowanie kandydatów na stanowisko pracy profesora nadzwyczajnego, którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora habilitowanego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH