PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia wśród zawirowań personalnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

25-03-2013, 00:01
Stomatologia wśród zawirowań personalnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (źródło: Wikipedia)
Stomatologia wśród zawirowań personalnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (źródło: Wikipedia)
Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi wrze po tym jak zwolniono z pracy kilkudziesięciu profesorów i doktorów habilitowanych. Póki co, redukcja etatów nie dotknęła stomatologii. Co więcej zaplanowano, że w roku akademickim 2013/2014 pojawi się nowy kierunek - higiena dentystyczna.

Wśród ostatnich decyzji personalnych, dotyczących stomatologii na UM w Łodzi, była oto taka: podjęto działania zmierzające do objęcia przez dr hab. n. med. Annę Janas stanowiska profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Stomatologii Ogólnej w Katedrze Stomatologii Odtwórczej.

Druga decyzja w dziale "stomatologia", także w jakimś sensie personalna dotyczyła powołania komisji do rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Diagnostyki i Leczenia Chorób Pasożytniczych i Grzybic w Katedrze Biologii i Parazytologii Lekarskiej Oddziału Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kształcić będzie od października 2013 r. na 18 kierunkach. Oprócz higieny dentystycznej funkcjonować ma również kolejny nowy kierunek - elektroradiologia. Studia na UM w Łodzi w nowym roku akademickim może rozpocząć około 3,4 tys. studentów, mniej więcej tyle samo co w bieżącym sezonie.

Tymczasem władze UM w Łodzi poinformowały, że ostatnio musiano zamknąć kilkanaście kierunków studiów m.in. zaoczne ratownictwo, analitykę medyczną i kosmetologię.

W ostatnich dniach środowiska naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zbulwersowała informacja o zwolnieniu kilkudziesięciu profesorów i doktorów habilitowanych, gdyż w UM w Łodzi coraz mniej młodzieży płaci za naukę. Koszty płac dla kadry dydaktyczno naukowej są zbyt wysokie w porównaniu z wpływami z: czesnego, ze środków otrzymywanych z resortów zdrowia i szkolnictwa wyższego oraz z grantów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   studia   Nauka   Kariera  

POLECAMY W SERWISACH