PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: technik, higienistka i asystentka w programie Erasmus +

ms
08-11-2017, 10:58
Stomatologia: technik, higienistka i asystentka w programie Erasmus + Erasmus + w stomatologii (foto: pixabay)
Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie wysyła słuchaczy i wykładowców na naukę, w ramach programu ERASMUS +, do Włoch i Hiszpanii.

Nauczyciele i słuchacze Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie kształcili się w szkołach o podobnym profilu i na podobnym poziomie nauczania w ramach Programu Erasmus +.

Projekt dotyczył takich kierunków jak: technik dentystyczny, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna. Odbyły się trzy takie wyjazdy. Każdy z nich trwał po ok. dwa tygodnie.

- Wszystko po to, aby zobaczyć jak kształcą inne szkoły i czego możemy się od nich nauczyć - mówiła Halina Hader, koordynator projektu w  Medyczno - Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie.

= Szkoły realizują podobny zakres wiedzy, ale są także  różnice, zarówno w czasie trwania nauki, jak i momencie odbywania praktyk, czy samym sposobie nauczania - dodała  Halina Hader. 

Magdalena Rzeszutko, nauczyciel na kierunku higienistka stomatologiczna mówi, że to, co zwróciło jej uwagę to zajęcia, w czasie których słuchacze ćwiczą na specjalnych fantomach. Halina Hader, koordynator projektu dodaje, że są plany, aby w szkole wprowadzić niektóre rozwiązania z partnerskich szkół, np. zajęcia z fantomem.

W programie Erasmus + wzięło udział 12 nauczycieli i ok. 60 słuchaczy.

Więcej: radiovia.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH