• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia laserowa narzędziem nie tylko periodontologów

ms
26-08-2016, 08:29
Stomatologia laserowa narzędziem nie tylko periodontologów Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezes PTSL (foto: archiwum)
O tym, że Kongres FDI w Poznaniu zapowiada się przebojowo dla znawców i sympatyków stomatologii laserowej, a jednocześnie będzie znakomitą okazją, aby przekonać sceptyków do obecności lasera w gabinecie dentystycznym – nie ma wątpliwości dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezes PTSL.

infoDENT24.pl: Kongres FDI jeszcze się nie rozpoczął, ale chyba można postawić tezę, że miłośnicy stosowania laserów w stomatologii są jednymi z „wygranych” tego wydarzenia. Wiedza o laserach po raz pierwszy w historii  Kongresów, zostanie przekazana w tak znaczącym stopniu.
Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezes PTSL: To prawda. Wiedza o stomatologii laserowej w Polsce nadal nie jest wystarczająco rozpowszechniona, a sama dziedzina wydaje się być niszowa i zajmują się nią głównie – rzeczywiście jak padło w pytaniu - „miłośnicy”.

Bardzo się cieszę, że to właśnie w naszym kraju temat laserów i ich zastosowania w codziennej praktyce stomatologicznej zostanie przedstawiony w tak szerokim zakresie podczas Kongresu FDI czyli światowego święta stomatologii. Jestem pewna, że wykłady będą przydatne zarówno dla doświadczonych praktyków, jak i początkujących w tej dziedzinie lekarzy. Mam nadzieję, że przekonają również sceptyków.

infoDENT24.pl: Międzynarodowy klimat FDI wydaje się być bliski Polskiemu Towarzystwu Stomatologii Laserowej, wszak w promocji laseroterapii w Polsce pomagają znakomici światowcy, tak było chociażby podczas pierwszego Kongresu PTSL.
Kinga Grzech-Leśniak: Pierwszy kongres PTSL okazał się znaczącym sukcesem, wspominano go i określano mianem sukcesu również na światowym kongresie WFLD w Japonii, który odbył się w lipcu tego roku. Pomimo tak krótkiego czasu funkcjonowania Towarzystwa Laserowego w Polsce, udało nam się zgromadzić w Krakowie wybitne grono specjalistów, zarówno z kraju, jak i zza granicy, a samo wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Zależy nam, aby cały czas przybliżać i upowszechniać wiedzę z zakresu laseroterapii. Ważnym jest, aby czynić to przy okazji dużych spotkań zawodowych, ale także na mniejszych specjalistycznych kursach.

W  ostatnim czasie miałam przyjemność współprowadzić z prof. Umberto Romeo (poprzednio prezydent sekcji europejskiej w WFLD a obecnie członek zarządu WFLD) i prof. Roly Kornblit- z Uniwersytetu Sapiensa w Rzymie oferując kurs „Basic Course - Lasery w stomatologii”, gdzie kursanci w niewielkich grupach mogą dyskutować, poznawać, inspirować się wzajemnie, ćwiczyć na urządzeniach nisko- i wysokoenergetycznych. Ta wymiana międzynarodowych doświadczeń jest bardzo ważna. PTSL planuje kolejny Kongres w 2018 r. Dzięki zagwarantowaniu przez Towarzystwo obecności znakomitych wykładowców z całego świata będziemy mieć możliwość porównania naszych dotychczasowych osiągnięć z ośrodkami m. in. w: Rzymie, Izraelu, Anglii, USA, Japonii czy Brazylii i uczyć się od siebie wzajemnie.

SŁOWA KLUCZOWE
Kongres FDI   laser   Kinga Grzech Leśniak.   FDI_2016  

POLECAMY W SERWISACH