• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolodzy z UM w Białymstoku przeszkoleni w Szwecji

smn
21-06-2017, 11:01
Stomatolodzy z UM w Białymstoku przeszkoleni w Szwecji Wybrzeże w Malmo (fot. pixabay)
Stomatolodzy z UMB szkolili się na kursie w szwedzkim  Instytucie Badań Materiałowych i Technologii Wydziału Stomatologii Uniwersytetu w Malmȍ.

Pracownicy Zakładu Propedeutyki Stomatologii oraz Zakładu Stomatologii Zintegrowanej podnosili kwalifikacje na  kursie doskonalenia nauczania stomatologii metodami symulacji, dowiadując się jak do roli nauczyciela akademickiego przygotowują się szwedzcy stomatolodzy. Szkolenie organizowane przez  Instytut Badań Materiałowych i Technologii Wydziału Stomatologii Uniwersytetu w Malmȍ odbyło się  12-13 czerwca 2017.

Nowo nabyte umiejętności białostoccy dentyści wykorzystają podczas prowadzenia zajęć w Centrum Symulacji Medycznych UM w Białymstoku. Nie tylko przeszkolili się z najnowszych metod ewaluacji pracy studenta oraz nowych technologii wspomagających naukę metodami symulacji, ale także poznali  zasady organizacji zajęć w pracowniach wyposażonych w różnego typu symulatory stomatologiczne.

Dr Christel Larsson, kierownik ds. nauczania przeddyplomowego przedstawiła, realizowany w Malmȍ, sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych i interakcji student – asystent. Jego podstawą jest metoda nauczania rozwiązywania problemów (Problem Based Learning). 

 Więcej: umb.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH