PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolodzy szkolili się z pierwszej pomocy

informacja prasowa/katkiel
24-06-2014, 14:23
Stomatolodzy szkolili się z pierwszej pomocy Stomatolodzy szkolili się z pierwszej pomocy. Na zdjęciu Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dent (fot. archiwum prywatne)
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie zorganizowała i poprowadziła kurs pierwszej pomocy dla lekarzy dentystów i ich współpracowników. Inicjatorem akcji był lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik warszawskiej kliniki Prima-Dent (na zdjęciu).

W wydarzeniu wzięło udział 40 lekarzy stomatologów oraz 25 pracowników niemedycznych.  

- Każdy z nas powinien umieć udzielić pierwszej pomocy. Dlatego szkolimy cały nasz personel, łącznie z rejestratorkami i asystentkami stomatologicznymi. Świat wie, że to jest potrzebne. W Polsce niestety nie wszyscy są szkoleni, nie wszyscy uważają, że jest to w jakikolwiek sposób pomocne. Tymczasem dobrze udzielona pierwsza pomoc może uratować komuś życie. Fakt, że lekarz skończy studia medyczne, jest niewystarczający, musi stale uaktualniać wiedzę. Normy ulegają ciągłym zmianom, pojawiają się nowe wytyczne, jak udzielać pierwszej pomocy w sposób skuteczny, jak powinna być ona zorganizowana. Doskonalimy nasze umiejętności regularnie, by pomóc jak najlepiej w każdej sytuacji - mówi lek. dent. Uliasz. 

Podczas spotkania ratownicy medyczni stawiali kursantów w kryzysowych sytuacjach, aby Ci mieli możliwość podjęcia pomocy. Dzięki fantomom dzieci i dorosłych, uczestnicy mogli dopracować metody resuscytacji osób w różnym wieku. Poznali również najnowsze defibrylatory automatyczne, które poleceniami głosowymi przeprowadzają użytkownika przez procedurę w przypadku zatrzymania krążenia.

- Wytyczne, dotyczące pierwszej pomocy, często ulegają zmianom. Uaktualnianie wiedzy każdego lekarza dentysty jest zatem bezcenne - przekonuje Wojciech Piechowski, główny specjalista d/s szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH