PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ster PTSS nadal w rękach Ivo Domagały

ms
06-11-2016, 13:02
Ster PTSS nadal w rękach Ivo Domagały Ivo Domagała, prezydent PTSS na kadencję 2016/17
Delegaci na Zjazd Walny PTSS doszli do wniosku, że nie ma co zmieniać tego co funkcjonuje – w ich przekonaniu – modelowo. O czym mowa lub bardziej o kim? O składzie Zarządu Głównego Towarzystwa na kolejną kadencję 2016/17. W tym przypadku zatem synonimem dobrej zmiany był … brak zasadniczych zmian. Nie oznacza to jednak, że na wszystkich stanowiskach w ZG zachowano status quo.

Trudno ocenić, czy dla studentów stomatologii w Polsce wybór prezydenta PTSS ma tak samo istotne znaczenie, jak dla Amerykanów wybory prezydenta USA. Jedno jest pewne, decyzja delegatów na Walny Zjazd PTSS z pewnością nie będzie miała tak brzemiennego wpływu na losy świata, jak zbliżające się głosowanie w Stanach Zjednoczonych. Na losy świata nie, ale na funkcjonowanie samorządu studentów stomatologii w kadencji 2016/17 już tak.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego wybór szefa PTSS nie niósł ze sobą ekstremalnej dawki emocji. Otóż kandydat na prezydenta był jeden i trzeba uczciwie przyznać, że walczący o to stanowisko Ivo Domagała nie zawiódł. Bez problemu zebrał wymaganą liczbę głosów. Wybór prezydenta był nieomal formalnością, po tym jak delegaci na Zjazd Walny przyjęli sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego w okresie 2015/16.

                               Delegaci na Zjazd Walny w oczekiwaniu na karty do głosowania

Druga kadencja dla Ivo Domagały. Dobrze to, czy źle dla kondycji PTSS? Dokonania z mijającej kadencji wnoszą dużo optymizmu. Wzmocnijmy go kilkoma faktami.

Najważniejszym osiągnięciem ustępującego ZG PTSS było wdrożenie nowej polityki sponsorskiej i partnerskiej, obejmującej ujednoliconą ofertę współpracy w tym względzie. W 2017 r. pojawią się dwaj nowi partnerzy. Umowy sponsorskie są ważne, gdyż dzięki nim uczestnictwo członków PTSS w organizowanych przez Towarzystwo konferencjach naukowych, sprowadza się z reguły do uiszczenia wręcz symbolicznych opłat. Z tego samego względu atrakcyjne mogą być także stawki za pobyt w hotelach, w których rezydują uczestnicy kongresów PTSS. Dobrze wróży na przyszłość rozpoczęcie współpracy z siecią hotelarską Accor.

Cieszy wprowadzenie na stałe do kalendarza wydarzeń PTSS, sygnowanej przez to Towarzystwo, Ogólnopolskiej Olimpiady Stomatologicznej.

Udział, z sukcesem, w konsultacjach społecznych w zakresie przywrócenia stażu podyplomowego może być powodem do satysfakcji.

PTSS nie składa broni w walce o zmianę liczby pytań podczas LDEK z periodontologii i stomatologii dziecięcej.

                         Michał Dudziński sprawnie prowadził obrady delegatów PTSS

Praca w Towarzystwie to praca dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Pod tym względem rok 2016  wypadł imponująco. Członkowie PTSS na terenie całej Polski zaangażowali się w akcje profilaktyczne służące poprawie katastrofalnego stanu jamy ustnej Polaków. Organizowano przedsięwzięcia związane ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej, ale więcej było inicjatyw podejmowanych na co dzień, bez spektakularnych okazji.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS_wybory_2016   Ivo Domagała   PTSS  

POLECAMY W SERWISACH