• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Staż: młodzi lekarze chcą ujednolicenia tworzenia rankingów

wildent.org.pl/szaft
27-01-2015, 11:00
Staż: młodzi lekarze chcą ujednolicenia tworzenia rankingów Filip Dąbrowski, przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy (fot. NIL)
Komisja ds. Młodych Lekarzy NIL chce ujednolicenia sposobu obliczania punktacji rankingu, według którego przyznawane są miejsca stażowe. Szef Komisji, Filip Dąbrowski zwraca uwagę, że tworzenie rankingu na podstawie średniej ocen uzyskanych podczas studiów, w wielu miejscach, budzi kontrowersje.

- Niestety poszczególne uczelnie medyczne w swoich wewnętrznych regulaminach różnie definiują średnią ocen. Część z nich wlicza do niej oceny zarówno z egzaminów, jak i zaliczeń, część nie wlicza do średniej ocen niedostatecznych (czasem także pozytywnych) z poprawionych egzaminów, licząc tylko najwyższy stopień jako pojedynczy egzamin. Uzyskane w ten sposób średnie nie są porównywalne względem siebie, co uniemożliwia sprawiedliwe uszeregowanie absolwentów i skierowanie na staż zgodnie z ich preferencjami. - czytamy w piśmie do szefa NRL Macieja Hamankiewicza.

Przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy chce, aby NRL zajęła stanowisko w tej sprawie i wydała specjalną uchwałę. Miałaby ona mówić o tym, że absolwent ubiegający się o staż podyplomowy, oprócz zaświadczenia o średniej wydanego przez dziekanat, musiałby przedstawić sylabus lub suplement do dyplomu z wpisanymi ocenami z wszystkich terminów egzaminów. Podczas ustalania rankingu absolwentów Komisje ds. Stażu Podyplomowego brałyby pod uwagę średnią wyliczoną na tej podstawie, uwzględniającą oceny z wszystkich terminów egzaminów, ale bez ocen z zaliczeń. Taki system byłby sprawiedliwy dla wszystkich, niezależnie od ukończonej uczelni.

Więcej: wildent.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH