• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Startuje Students Scientific Club DC CDM

ms
02-05-2014, 13:02
Startuje Students Scientific Club DC CDM Startuje Students Scientific Club DC CDM
Niebawem ruszy rekrutacja do Koła Naukowego Students Scientific Club DC CDM. Do udziału w nim zapraszani będą najlepsi studenci kierunku lekarsko - dentystycznego w Polsce, którzy udzielając się w kołach naukowych, mogą już na studiach pochwalić się ambitnymi osiągnięciami, a przy tym są aktywni społecznie.

Praca w kole naukowym DC CDM  (Duda Clinic College of Dental Medicine) otwiera przed kandydatami nowe możliwości rozwoju naukowego, także w aspekcie praktycznym. DC CDM jest stroną porozumienia o wymianie międzynarodowej pomiędzy Collumbia University College of Dental Medicine w Nowym Jorku a College of Dental Medicine Duda Clinic w Katowicach.

Współpraca będzie opierać się głównie na wymianie pomiędzy dwoma wymienionymi ośrodkami. Studenci z Polski będą mogli odbywać praktyki na jednym z czołowych wydziałów stomatologicznych na świecie, mieszkając w Nowym Jorku.
Z kolei studenci Columbia University odbywaliby staż w Duda Clinic College w Katowicach. 

Ze strony amerykańskiej pomocą przy organizowaniu programu wakacyjnego dla polskich lekarzy, uczestników Continuum Perio - Implantologii podczas ich pobytu w Nowym Jorku, służyć będą studentki Ewelina Fiedor* oraz Joanna Walawska**.

Drugim potencjalnym kierunkiem wyjazdów dla studentów koła naukowego będzie Uniwersytet w Kolonii w Niemczech, (w marcu 2014 roku podpisano umowę o współpracy bilateralnej z DC College of Dental Medicine).

Wstępną chęć działania w Students Scientific Club DC CDM wyrazili studenci z Warszawy i Wrocławia.

Ewelina Fiedor* jest absolwentką Biochemii na Uniwersytecie Stony Brook. Obecnie jest studentką drugiego roku Stomatologii na Uniwersytecie Columbia, pełni funkcję Prezydenta Amerykańskiego Zrzeszenia Studentów Stomatologii (ASDA) na Uniwersytecie Columbia.

Joanna Walawska** urodziła się w Filadelfii. a przez ostatnie 6 lat mieszka w Nowym Jorku. Studiowała Biology and Business na Fordham University. Aktualnie jest na drugim roku stomatologii na Columbia University College of Dantal Medicine, pracuje również w gabinecie dentystycznym na Manhatanie.

Więcej informacji 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Konrad Haraś   studenci stomaotologii   Duda Clinic   DC CDM  

POLECAMY W SERWISACH