PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Specjalizacje miejsca szkoleniowe także poza rezydenturą

13-02-2013, 00:03
Specjalizacje  miejsca szkoleniowe także poza rezydenturą (foto: sxc.hu)
Specjalizacje miejsca szkoleniowe także poza rezydenturą (foto: sxc.hu)
Liczba miejsce szkoleniowych przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia na wiosnę 2013 r. w systemie rezydentury ma wymiar symboliczny (zaledwie 27 miejsc w skali kraju), tym bardziej warto jest zwrócić uwagę na szkolenia w trybie pozarezydenckim. Czasu na podjęcie decyzji pozostało niewiele ostateczny termin wyznaczony został na 28 lutego. Wolnych miejsc jest bardzo niewiele, w woj. mazowieckim zaledwie 34.

Każdy lekarz dentysta może złożyć dwa wnioski o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego (w trybie rezydentury i w trybie pozarezydenckim) tylko w jednej dziedzinie medycyny i tylko w jednym województwie. Każde wygenerowanie kolejnego wniosku na to samo postępowanie kwalifikacyjne, automatycznie dezaktywuje poprzedni wniosek. Uwaga - w przypadku gdy kolejny wniosek dotyczy innego województwa niż poprzednie, wszystkie poprzednie wnioski stają się nieaktualne.

W przypadku złożenia wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydentury oraz wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w trybie pozarezydenckim, lekarz dentysta do wniosku musi dołączyć oświadczenie, w którym wskaże tryb odbywania szkolenia specjalizacyjnego w przypadku zakwalifikowania się na to szkolenie w dwóch trybach.

Lekarz ma dodatkowe trzy dni, od zakończenia terminu składania wniosków w danym postępowaniu, na dostarczenie papierowej wersji wniosku, pod warunkiem, że wniosek został zatwierdzony przed końcem normalnego terminu składania wniosków (do 28 lutego na postępowanie w marcu oraz do 30 września na postępowanie w październiku).

Trzeba przy tym uważać, przy składaniu aplikacji, gdyż o ile w postępowaniu kwalifikacyjnym w określonej dziedzinie medycyny oraz w określonym trybie odbywania szkolenia specjalizacyjnego nie zostały przyznane miejsca szkoleniowe - wnioski złożone na te miejsca nie zostaną rozpatrzone.

Do wypełnienia wniosku o rozpoczęcie specjalizacji, służy system informatyczny dostępny pod adresem:http://wors.cmkp.edu.pl

Czytaj także:

Szczątkowe rezydentury w stomatologii

specjalizacje: obowiązki szkoleniowe należy wyraźnie określić w kontrakcie

Marcowe specjalizacje lekarskie

Specjalizacja lekarzy dentystów w jednym rozporządzeniu

Lekarz dentysta z nowymi zasadami specjalizacji

Kursy specjalizacyjne CMKP w stomatologii (III wersja)

SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   specjalizacje   szkolenia   Szkolenie  

POLECAMY W SERWISACH