PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Specjalizacja w periodontologii na drodze automatycznego uznawania w UE

js
26-06-2015, 08:12
Specjalizacja w periodontologii na drodze automatycznego uznawania w UE Specjalizacja w periodontologii w UE (foto: pixabay)
Podejmowane są prace, w wyniku których specjalizacja w dziedzinie periodontologii (występująca w odpowiednio dużej liczbie krajów unijnych), byłaby automatycznie uznawana w innych państwach członkowskich.

W Polsce kształcenie z zakresu periodontologii skrócone zostało z czterech do trzech lat. Krótsze są niż uprzednio staże kierunkowe. Zrezygnowano m.in. ze stażu w zakresie stomatologii dziecięcej oraz radiologii. Pojawiły się nowe kursy m.in. z zakresu przyzębia i chirurgii regeneracyjnej.

Dzięki skróceniu szkolenia, możliwe było zwiększenie rotacji lekarzy dentystów, którzy w przyszłości podejmą specjalizację. Niestety wciąż zbyt mała jest liczba chętnych do realizacji kursów dla osób specjalizujących się zgodnie z nowym programem. Z jednej strony baza szkoleniowa w części uniwersytetów medycznych jest niewystarczająca, z drugiej nie ma należytego finansowania kształcenia, tak aby bez przeszkód można było wykonywać kosztowne procedury nierefundowane przez NFZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
periodontologia   specjalizacja   staż podyplomowy  

POLECAMY W SERWISACH