PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

SGH i WUM chcą pomóc w wycenie usług zdrowotnych

WUM/szaft
21-01-2015, 13:29
SGH i WUM chcą pomóc w wycenie usług zdrowotnych SGH i WUM chcą realizować projektem naukowo-badawczym na temat wyceny usług zdrowotnych (fot. Fotolia/PTWP)
Ile powinny kosztować świadczenia z zakresu stomatologii? Być może odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza dzięki współpracy warszawskich uczelni: SGH oraz WUM.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprosiła Warszawski Uniwersytet Medyczny do współpracy nad projektem naukowo-badawczym na temat wyceny usług zdrowotnych.

Uczelnie, w celu ustalenia cen usług zdrowotnych, chcą wypracować metodykę gromadzenia i raportowania informacji o charakterze finansowym (w tym danych kosztowych) oraz niefinansowym (w tym danych medycznych).

W ramach projektu planowane jest m.in.: analiza możliwości przetwarzania danych finansowych dla potrzeb ustalenia referencyjnych kosztów elementów usługi zdrowotnej i empiryczna weryfikacja możliwości ustalenia referencyjnego kosztu wybranych usług zdrowotnych i przekształcenia ich w ceny usług.

Projekt będzie miał charakter multidyscyplinarny. W podstawowym zespole projektowym zaangażowani będą specjaliści z zakresu rachunkowości oraz medycyny.

Więcej: wum.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH