PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ruszyła studencka bitwa Pogromców Mitów Medycznych

19-10-2012, 21:55
Ruszyła studencka bitwa Pogromców Mitów Medycznych (źródło: sxc.hu)
Ruszyła studencka bitwa Pogromców Mitów Medycznych (źródło: sxc.hu)
Na portalu Pogromcy Mitów Medycxnych rozpoczął się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, dedykowany studentom kierunków medycznych w całej Polsce. To świetna szansa na publiczne przełamanie wielu stereotypów z zakresu stomatologii

Czy leczenie aparatem stałym powoduje nasilenie próchnicy oraz uszkodzenie szkliwa, czy można zatrzymać rozwój paradontozy, czy zęby mleczne trzeba leczyć? To tylko kilka propozycji, które mogłyby znaleźć się na portalu. Jego twórcy chcą podjąć walkę z brakiem wiedzy internautów, stereotypami i nieprawdziwymi stwierdzeniami na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób.

- Portal, rozwiewa chaos informacyjny, stanowiąc rzetelne i sprawdzone źródło informacji na temat zdrowia człowieka. Do tworzenia treści zostali zaproszeni: lekarze specjaliści, przedstawiciele organizacji prozdrowotnych, studenci kierunków medycznych, dziennikarze podejmujący tematykę zdrowotną, pasjonaci medycyny. Nad poprawnością publikowanych treści czuwają współpracujący na stałe z portalem lekarze eksperci, którzy weryfikują każdy mit, podając zawsze źródła naukowe np. aktualne wyniki badań, czy odnośniki do literatury fachowej przekonują twórcy portalu.

Aby wziąć udział w Studenckiej Bitwie Medycznej udział wystarczy zarejestrować się na portalu. Nagrody główne otrzymają trzy osoby, które do końca roku wykażą się największą aktywnością. Punktowane jest: dodawanie, komentowanie, a także weryfikowanie stwierdzeń medycznych, które budzą wątpliwości pod kątem ich prawdziwości

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają odpowiednio Tablet Samsung Galaxy Note 10.1, Telefon Samsung Galaxy oraz czytnik e-booków. Konkurs trwa do 28 grudnia b.r.

 www. PogromcyMitowMedycznych.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH