• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rośnie zadłużenie absolwentów stomatologii

szaft
08-09-2014, 14:56
Rośnie zadłużenie absolwentów stomatologii Najwięcej zapożyczyli się ci, którzy nauki pobierali w prywatnych szkołach (fot. sxc.hu)
Średni dług absolwenta studiów stomatologicznych, wynikający z wysokich kosztów edukacji, wyniósł w 2013 roku ok. 215 tys. dolarów. Na szczęście dane te dotyczą młodych stomatologów amerykańskich.

Najnowsze dane, mówiące o wysokości zadłużenia absolwentów kierunków dentystycznych, opublikowano w sierpniowym wydaniu „Journal of Dental Education". Analizę przeprowadzili eksperci American Dental Education Association (ADEA). Na sumę zadłużenia składają się koszty nauki w college'u oraz studia.

Z ankiety wynika, iż w 2013 r., w porównaniu do 2012 r., dług młodych dentystów urósł o 10 proc i osiągnął średnią wartość 215 tys. dolarów.

Najwięcej zapożyczyli się ci, którzy nauki pobierali w prywatnych szkołach. Koszty studiów wyniosły w ich przypadku 249 tys. dolarów. Na nieco mniej, bo 189 tys. dolarów zadłużeni są średnio absolwenci kierunków publicznych.

Przypomnijmy, że na łamach portalu infoDENT24.pl informowaliśmy o kosztach nauki (studia) w USA. Z oficjalnych danych wiemy, że nauka zawodu dentysty najwięcej kosztuje w murach University of Southern California School of Dentistry (USC Dental). Za rok edukacji, wraz z kosztami zakwaterowania, wyżywienia, zakupu podstawowych materiałów szkoleniowych oraz innymi wydatkami warunkującymi utrzymanie się w mieście uniwersyteckim, studenci płacą tam prawie 100 tys. dolarów rocznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH