• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PUM: życie studenckie wre

kan
23-04-2018, 12:51
PUM: życie studenckie wre Kwiecień na PUM obfitował w warsztaty dla studentów stomatologii (fot.pixabay)
Cztery owocne dni pełne szkoleń i sprawdzania praktycznych umiejętności na wydziale lekarsko-stomatologicznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Kwiecień obfitował w ciekawe wydarzenia na wydziale lekarsko-stomatogicznym PUM.

11 i 12 kwietnia odbyła się II część szkolenia w ramach projektu COMPETENTIA – warsztaty dla studentów V roku kierunku lekarsko-dentystycznego „Estetyczne modelowanie w stomatologii”. Studenci po narysowaniu koron zębów odbudowywali powierzchnie żujące zębów fantomowych z wykorzystaniem materiału złożonego.

13 kwietnia zorganizowano wykład i warsztaty dla studentów V roku kierunku lekarsko-dentystycznego na temat zastosowania CBCT w różnych dziedzinach stomatologii.
Lek. dent. Mateusz Szkliniarz przedstawił zalety i możliwości nowoczesnej diagnostyki obrazowej radiologicznej. Studenci poznali w jaki sposób efektywnie wykorzystywać narzędzia zawarte w oprogramowaniu, poprzez analizę 10 przykładowych skanów.

13-14 kwietnia odbyła się II edycja Międzyuczelnianych Zawodów Stomatologicznych w ramach projektu Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej PUM. Zawody odbyły się w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PUM. Wzięło w nich udział 15 studentów kierunku lekarsko-dentystycznego z czterech uczelni medycznych w: Łodzi, Poznaniu, Lublinie oraz w Szczecinie. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Joanna Aleksandrowicz, Magdalena Hornowska oraz Agnieszka Szlemp - studentki V roku PUM w Szczecinie, drugie – Karolina Charemska z UM w Lublinie oraz Agnieszka Skorczyk z UM w Poznaniu.

 14 kwietnia przeprowadzono kolejną edycję szkoleń w ramach projektu COMPETENTIA - warsztaty dla studentów IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego „Praca z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego".
Dr n. med. Maciej Mikołajczyk zapoznał studentów z zasadami pracy lekarza dentysty z mikroskopem podczas wykonywania różnych zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej.

Więcej: pum.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomaotologii   PUM  

POLECAMY W SERWISACH