PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PUM: lista przyjętych poważnie zmodyfikowana

ms
28-07-2016, 17:05
PUM: lista przyjętych poważnie zmodyfikowana PUM rekrutuje na stomatologię
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie podał zweryfikowaną listę osób przyjętych na I rok studiów na  Wydziale Lekarsko - Stomatologicznym, kierunek: lekarsko - dentystyczny (studia stacjonarne, jednolite magisterskie). Duże zmiany.

PUM: lista przyjętych poważnie zmodyfikowana

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie podał zweryfikowaną listę osób przyjętych na I rok studiów na Wydziale Lekarsko - Stomatologicznym, kierunek: lekarsko - dentystyczny (studia stacjonarne, jednolite magisterskie). Duże zmiany.

W pierwszym rozdaniu na studia zakwalifikowano 103 osoby, wśród nich były aż 23, które miały na swoim koncie po 168 pkt. - minimalny pułap uprawniający do bycia studentem stomatologii. Teraz limit ten obniżono do 165 pkt.

Dotychczas przyjętych zostało zaledwie 13 osób, zakwalifikowano natomiast aż 135 kolejnych, co czyni w sumie 148 osoby. Ministerstwo Zdrowia dla PUM rezerwuje w tym trybie studiów 102 miejsca. Oznacza to, że władze Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego uważają, że nie wszyscy zakwalifikowani zdecydują się na studia w Szczecinie (wybiorą inne uniwersytety medyczne).

Minimum 165 pkt., a maksimum? To 185  – tyle punktów uzyskała Sandra Wiktoria Wójcik. Gratulujemy.

W PUM o jedno miejsce na studiach walczyło 15,6 kandydatów. To stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi uczelniami medycznymi.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są 4 sierpnia dostarczyć do Działu Rekrutacji PUM wymagany komplet dokumentów: świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo dojrzałości, oświadczenie o kontunuowaniu lub ukończeniu studiów, 1 fotografia wraz z ich wersją cyfrową zamieszczoną w systemie elektronicznej rejestracji lub na nośniku elektronicznym, zaświadczenie lekarskie, kserokopię dowodu osobistego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH