PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PUM: 74 nowych nazwisk na liście zakwalifikowanych

ms
08-08-2016, 12:05
PUM: 74 nowych nazwisk na liście zakwalifikowanych PUM rekrutuje na stomatologię
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie podał zweryfikowaną listę osób przyjętych na I rok studiów na Wydziale Lekarsko - Stomatologicznym, kierunek: lekarsko - dentystyczny (studia stacjonarne, jednolite magisterskie).

PUM podał kolejną listę zakwalifikowanych na I rok studiów na Wydziale Lekarsko - Stomatologicznym, kierunek: lekarsko - dentystyczny (studia stacjonarne, jednolite magisterskie). Widnieje na niej 74 nazwisk. Minimalna liczba punktów uprawniająca do podjęcia studiów na PUM to 163.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia muszą do 11 sierpnia dostarczyć do Działu Rekrutacji komplet dokumentów.

Lista już przyjętych obejmuje 48 osoby.

W pierwszym rozdaniu na studia zakwalifikowano 103 osoby, wśród nich były aż 23, które miały na swoim koncie po 168 pkt. - minimalny pułap uprawniający do bycia studentem stomatologii.

Ministerstwo Zdrowia dla PUM rezerwuje w tym trybie studiów 102 miejsca. Oznacza to, że władze Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego uważają, że nie wszyscy zakwalifikowani zdecydują się na studia w Szczecinie (wybiorą inne uniwersytety medyczne).

Minimum 163 pkt., a maksimum? To 185  – tyle punktów uzyskała Sandra Wiktoria Wójcik. Gratulujemy.

W PUM o jedno miejsce na studiach walczyło 15,6 kandydatów. To stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi uczelniami medycznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH