• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PUM: 17 przyszłych dentystów będzie zdobywać wiedzę za pieniądze (niemałe)

ws
19-08-2015, 08:04
PUM: 17 przyszłych dentystów będzie zdobywać wiedzę za pieniądze (niemałe) Wysokie koszty studiowania stomatologii (foto: pixabay_
Na Wydziale Lekarsko – Stomatologicznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (kierunek: lekarsko – dentystyczny) 17 osób zakwalifikowano na studia w formie niestacjonarnej (rocznik 2015/2016).

Koszt studiów nie jest mały. Za semestr studiów w PUM (w zależności od tego który to rok kształcenia) zapłacić trzeba od 12 do 15 tys. zł.

Zakwalifikowani zebrali od 165 do 163 punktów z matury. Chętnych na rozpoczęcie studiów za pieniądze jest zdecydowanie więcej niż zakwalifikowanych 17 osób. Na liście ubiegających się o przyjęcie na studia niestacjonarne, na kierunku lekarsko – dentystycznym, znajdowało się 166 kandydatów. Ostatni z nich uzbierał 97 punktów. Przypomnijmy, że dotychczas najniższy limit uprawniający do studiowania stomatologii w Szczecinie (stacjonarne, jednolite studia magisterskie) to 167 pkt.

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia w formie niestacjonarnej muszą do 20 sierpnia dostarczyć komplet dokumentów: świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo dojrzałości, 2 fotografie wraz z ich wersją cyfrową na płycie CD, zaświadczenie lekarskie, kserokopię dowodu osobistego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH