PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pulp Fiction po raz piętnasty!

kat
04-12-2013, 11:44
Pulp Fiction po raz piętnasty! Pulp Fiction po raz piętnasty!
Wszystko zaczęło się w Kielcach na początku grudnia 2001 roku. Kolejne edycje imprezy odbywały się kolejno w: Ameliówce, Iławie, znów w Kielcach, Krakowie, sześciokrotnie w Jachrance koło Warszawy, aby wrócić na stałe (?) do Krakowa. W najbliższy piątek rozpoczyna się XV spotkanie miłośników endodoncji – Pulp Fiction. infoDENT24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Trudno w to uwierzyć, ale w pierwszej edycji Pulp Fiction uczestniczyło 14 osób. 1 i 2 czerwca 2001 roku członkowie dyskusyjnej listy stomatologicznej spotkali się na warsztatach endodontycznych w Kielcach, w praktyce Profidentu, należącej do dr Jerzego Zbożenia.

- W czasie tego niedługiego czasu udało się zmieścić krótkie wykłady, prezentację leczenia endodontycznego z jednoczesną transmisją obrazu z mikroskopu zabiegowego, a także zajęcia praktyczne z możliwością pracy fantomowej różnymi systemami rotacyjnych narzędzi niklowo - tytanowych  -  czytamy w historycznej relacji sprzed lat.

Już w 2001 roku organizatorzy zapowiadali, że w „planie są kolejne, cykliczne spotkania w liczniejszym gronie członków listy dyskusyjnej". Słowa dotrzymali.

Dziś właściwa nazwa wydarzenia nosi dumny tytuł: XV edycja Międzynarodowego Kongresu Endodontycznego Pulp Fiction. W ramach spotkania, po raz trzeci, odbędzie się Penn Global Perio Symposium, objęte patronatem przez Uniwersytet Pennsylwanii z Filadelfii (USA).

- Tematyka tegorocznego kongresu będzie skupiona nie tylko wokół zagadnień endodontycznych lecz również periodontologicznych, implantologicznych oraz z pogranicza endo/perio - zapowiada dr Jerzy Zbożeń, organizator, właściciel Profident. - Wspólnie z najlepszymi specjalistami z Uniwersytetu Pennsylwanii przygotowaliśmy unikalny program, który zainteresuje nie tylko specjalistów perio i endo, ale również stomatologów ogólnych, napotykających problemy periodontologiczne w codziennej praktyce - dodaje.

Wśród omawianych tematów znajdą się podstawowe zagadnienia dotyczące leczenia perio, najbardziej kontrowersyjne i aktualne problemy badawcze, a także kwestie implantologiczne, zagadnienia z zakresu endodoncji, mikrochirurgii oraz problemy endo/perio.

Specjalnie dla miłośników endodoncji zaplanowano mikrochirurgiczny zabieg na żywo, który przeprowadzi prof. Syngcuk Kim z Penn University.

Organizatorzy zapowiadają, że zgodnie z wieloletnią tradycją, na uczestników czekają nie tylko interesujące wykłady, ale również dobra zabawa w doborowym towarzystwie. Jak zwykle wyłoniona zostanie najlepsza „Endonalewka", dodatkowo wydarzenie wzbogacą dwie imprezy taneczne, w trakcie których obowiązują stroje tematyczne (dzieci kwiaty, kostiumy z firmy Pulp Fiction).

Tegoroczny kongres odbędzie się w hotelu "The Best Western Premier" w Krakowie od 6 do 8 grudnia. Więcej informacji na stronie http://www.profident.pl/pulpfiction15.html

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Pulp Fiction   Endonalewka   Jerzy Zbożeń  

POLECAMY W SERWISACH