PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PTSS Zabrze: uczy w Klubie Integracji Społecznej

ms
01-06-2016, 10:52
PTSS Zabrze: uczy w Klubie Integracji Społecznej PTSS Zabrze w charytatywnej akcji
Elżbieta Płonka i Aleksandra Nowicka, dwie studentki III roku stomatologii i członkinie PTSS Zabrze przeprowadziły akcję profilaktyczną w Klubie Integracji Społecznej działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

Podczas akcji zrealizowano dwie 1,5-godzinne prelekcje, podczas których zostały przedstawione prezentacje multimedialne oraz filmy wideo. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wszystkiego o profilaktyce stomatologicznej, sposobach na utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także o możliwościach leczenia zachowawczego, chirurgicznego oraz o protetyce stomatologicznej.

- Nasze starania były ukierunkowane na przekonanie słuchaczy, że nadal posiadają szansę na odzyskanie pewności siebie w kontaktach społecznych. Dużym wyzwaniem okazało się wytłumaczenie, że najlepszą metodą leczenia jest zapobieganie – tłumaczą organizatorzy.

PTSS Zabrze wskazuje, że celem akcji było uświadomienie ludziom, którzy wiele doświadczyli w życiu i niestety mają obecnie problemy, aby odnaleźć się w społeczeństwie, że “jak cię widzą, tak cię piszą”. - Zadbany, ładny i pełny uśmiech to gwarancja lepszego wyglądu, a co za tym idzie – możliwość znalezienia lepszej pracy – dowodzą aktywiści z PTSS Zabrze.

Więcej: ptss.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH