• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PTSS we Wrocławiu nie zapomina o Światowym Dniu Zdrowia

ms
07-04-2016, 10:03
PTSS we Wrocławiu nie zapomina o Światowym Dniu Zdrowia Studenci stomatologii zajmą się profilaktyką w ramach ŚDZ "Stop cukrzycy" (foto: pixabay)
Jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca), jest też Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia), o obu datach w sposób modelowy pamięta PTSSS we Wrocławiu. Modelowy, bo w obu przypadkach stara się przybliżyć społeczeństwu kwestie związane z profilaktyką zdrowia.

Vladimir Buchinsky, wiceprezes PTSS o. Wrocław poinformował infoDENT24.pl, że Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w ramach programu „Miasto w formie” organizuje we Wrocławiu Dzień Zdrowia.

PTSS zaprasza wszystkich chętnych, dla których profilaktyka zdrowia nie jest tylko okolicznościowym frazesem do Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu (9 kwietnia 2016 r. w godz. 11.00 - 19.00).

Podczas tego wydarzenia mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać m.in. z: bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych, zajęć fitness. Nie zabraknie także konkursów i niespodzianek dla dzieci.

W tym roku Światowy Dzień Zdrowia poświęcony będzie tematowi cukrzycy. W związku z tym podczas sobotniego wydarzenia, uczestnicy dostaną broszury, ulotki i materiały informacyjne dotyczące tej choroby. Na scenie przeprowadzane będą rozmowy ze specjalistami. Nie zabraknie także badań i porad dla diabetyków. 

Członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oddziału Wrocław przygotują stanowisko z bezpłatnymi badaniami, instruktażem oraz poradami stomatologicznymi. Pamiętać należy o tym, że cukrzyca jest jedną z chorób, które jako pierwsi mogą zdiagnozować lekarze dentyści. Ich obecność podczas akcji związanej ze ŚDZ jest jak najbardziej uzasadniona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH