PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przyszłość higieny stomatologicznej zależy od siły zespołów

informacja prasowa/katkiel
10-04-2014, 07:26
Przyszłość higieny stomatologicznej zależy od siły zespołów Przyszłość higieny stomatologicznej zależy od siły zespołów
W Radomiu pod hasłem „Nowoczesne metody pracy wyzwaniem współczesnej stomatologii”, odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Higieny Stomatologicznej. Impreza zgromadziła 100 higienistek stomatologicznych oraz lekarzy dentystów, z całego kraju. Spotkanie wykorzystano m.in. do dyskusji poświęconej znaczeniu sił zespołów stomatologicznych.
W trakcie spotkania rozmawiano o ergonomii pracy obowiązującej w gabinecie i pracy na cztery ręce. Na każdym kroku podkeślano rosnącą rolę higienistek. - W Stanach Zjednoczonych częste są przypadki, że to higienistki zatrudniają w swoich gabinetach lekarzy, albo tworzą gabinety, np. razem z kosmetyczkami. W Polsce to zawód z wielką przyszłością, dopiero się rozwijający. Nie wyobrażam sobie pracy bez wsparcia higienistki - mówił dr n. med. Tomasz Dzieniakowski, prezes Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej.

W kolejnych częściach spotkania mówino także o tym, dlaczego warto pracować w koferdamie i jak pracować bezpiecznie w gabinecie.

Większość wypowiedzi uczestników podkreślało, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na łączenie sił w obrębie zespołów stomatologicznych, także poprzez organizację wspólnych wydarzeń edukacyjnych.

Partnerem Konferencji był Instytut Blend-a-med Oral-B, który od lat wspiera działania mające na celu konsolidację środowiska higienistek i lekarzy stomatologów oraz podejmuje liczne działania służące podnoszeniu ich wiedzy i kwalifikacji. Patronat nad Konferencją sprawowało Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH