PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przyszli dentyści z indeksami studentów UM we Wrocławiu

ws
23-11-2015, 08:07
Przyszli dentyści z indeksami studentów UM we Wrocławiu Oklaski dla przyszłych dentystów (foto: pixabay)
Kilkudziesięciu studentów Wydziału Lekarsko - Stomatologicznego UM we Wrocławiu w trakcie uczelnianej immatrykulacji otrzymało indeksy.

W uroczystości brali udział nowo przyjęci na studia w języku polskim i studenci English Division.

Powitali ich prof. Marek Ziętek, rektor i dziekani Wydziału. - Moi kochani studenci - macie rektora dentystę, przed wami szansa na wielką karierę - powitał zgromadzonych prof. Marek Ziętek.

Rektor serdecznie pogratulował immatrykulowanym studentom, bo jak podkreślał przyjęcie na Wydział Lekarsko-Stomatologiczny jest dużym osiągnięciem. - Każdy z Was pokonał ponad 40 kontrkandydatów - przypominał rektor Uniwersytetu Medycznego i zaznaczał, że studenci znajdą się pod opieką doskonałej kadry, wykładowców, którzy będą nastawieni na to, że mają im pomóc, ale będą też wymagający i konsekwentni, bo stawką jest ludzkie zdrowie.

To prawdopodobnie najpiękniejszy czas w waszym życiu, podsumowywał rektor, poza nauką  znajdźcie też w nim trochę czasu na rozrywkę.

Dziekan Wydziału Lekarsko - Stomatologicznego prof. Beata Kawala apelowała jednak, by z rozrywką studenci uważali, bo ona liczy na doskonałe średnie i  świetne osiągnięcia w nauce.

Studentów English Division powitała prof. Małgorzata Radwan - Oczko, prodziekan ds. naukowych. To zagraniczni studenci jako pierwsi złożyli ślubowanie i odebrali indeksy.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH