• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przedszkolaki szkolą się jak myć zęby

js
02-12-2015, 11:02
Przedszkolaki szkolą się jak myć zęby Dzieciństwo bez próchnicy (foto: pixabay)
Trzyosobowa komisja rekrutacyjna zweryfikowała zgłoszenia przedszkoli z woj. łódzkiego i świętokrzyskiego do programu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Województwo łódzkie
W ramach ostatniego, IV naboru (1 sierpnia 2015 r. – 31 października 2015 r.) - wpłynęło 89 formularzy zgłoszeniowych przedszkoli.

Do edukacji bezpośredniej zakwalifikowało się 16 przedszkoli, a do edukacji pośredniej – 73. Na listę rezerwową wpisano wszystkie przedszkola, których zgłoszenia wpłynęły po terminie. Wnioski te zostaną rozpatrzone w kolejnej turze rekrutacji.

W wyniku weryfikacji ustalono ostatecznie, że:
- objętych edukacją bezpośrednią będzie 117 przedszkoli;
- objętych edukacją bezpośrednią na obszarach wiejskich będzie  37 przedszkoli;
- objętych edukacją pośrednią będzie 342 przedszkoli.
Minimalna liczba przedszkoli w programie na 1 powiat: 3.

Województwo świętokrzyskie
W ramach ostatniego, IV naboru (1 sierpnia 2015 r. – 31 października 2015 r.) - wpłynęło 30 formularzy zgłoszeniowych przedszkoli.

Do edukacji bezpośredniej zakwalifikowało się 1 przedszkole, a do edukacji pośredniej – 29. Na listę rezerwową wpisano wszystkie przedszkola, których zgłoszenia wpłynęły po terminie. Wnioski te zostaną rozpatrzone w kolejnej turze rekrutacji.

W wyniku weryfikacji ustalono ostatecznie, że:
- objętych edukacją bezpośrednią będzie 56 przedszkoli;
- objętych edukacją bezpośrednią na obszarach wiejskich będzie  27 przedszkoli;
- objętych edukacją pośrednią będzie 163 przedszkoli.
Minimalna liczba przedszkoli w programie na 1 powiat: 3.

W celu wzięcia udziału w programie trzeba m.in.:
- zarejestrować przedszkole na stronie internetowej www.zebymalegodziecka.pl i upewnić się, że otrzymałeś potwierdzenie rejestracji w bazie;
- przesłać formularz zgłoszeniowy przedszkola do partnera odpowiedzialnego za realizację projektu w województwie.

Komisja rekrutacyjna dokona oceny zgłoszonych formularzy, następnie po zakończeniu danej rundy rekrutacji w każdym województwie powstanie lista rankingowa przedszkoli, która zostanie opublikowana na stronie www.zebymalegodziecka.pl.

Przedszkola z największą liczbą punktów zostaną objęte edukacją bezpośrednią, a pozostałe edukacją pośrednią. Przedszkola nie zakwalifikowane w ramach danej rundy rekrutacji ze względu na brak dostępnych miejsc trafią na listę rezerwową.

W ramach edukacji bezpośredniej, na terenie poszczególnych przedszkoli dla wszystkich dzieci w wieku 3 - 5 lat, ich rodziców/opiekunów oraz nauczycieli przedszkolnych zostaną przeprowadzone jednorazowe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

W ramach edukacji pośredniej, nauczyciele przedszkolni zostaną zaproszeni do udziału w jednorazowym szkoleniu, które przygotuje ich do samodzielnego prowadzenia analogicznych zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH