• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przedszkolaki namalują „Dzieciństwo bez próchnicy”

ms
02-09-2015, 08:03
Przedszkolaki namalują „Dzieciństwo bez próchnicy” Dzieciństwo bez próchnicy w rysunkach (foto: pixabay)
Zasady konkursu plastycznego „Dzieciństwo bez próchnicy" ogłosił Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia.

Konkurs, realizowany w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców", wdrażany jest przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma uczelniami medycznymi.

Celem konkursu jest:
- propagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym;
- ograniczenie występowania choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu zdrowia jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym;
- promocja Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w ramach którego realizowany jest projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów wychowawców".

Tematem konkursu jest prawidłowa higiena jamy ustnej, mająca na celu zapobieganie próchnicy zębów wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs potrwa od 1 września 2015 r. do 29 lutego 2016 r.

W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 2 do 5 lat (lub w wieku 6 lat, jeżeli uczęszczają do przedszkola), które uczestniczyły w edukacji bezpośredniej w projekcie promującym zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Uczestnicy konkursu mają wykonać prace plastyczne o tematyce związanej z edukacją w kierunku prawidłowej higieny jamy ustnej u dzieci.

Praca może być wykonana dowolną techniką i w dowolnym formacie.

W przedszkolu, uczestniczącym w konkursie „Dzieciństwo bez próchnicy", ze wszystkich prac wykonanych przez dzieci, wychowawca powinien wybrać (w wyniku konkursu) jedną pracę i przesłać ją do organizatorów.

Praca musi być wykonana tylko przez jedno dziecko. Niedopuszczalne są prace zbiorowe.

Adres wysyłki prac: Ministerstwo Zdrowia, Departament Funduszy Europejskich, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Dzieciństwo bez próchnicy”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH