PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Stefan Baron Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia

ms
17-11-2017, 09:17
Prof. Stefan Baron Członkiem Honorowym  Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia Honorowe członkostwo w Honorowym PTDNŻ
Prof. dr hab. n. med. Stefan Baron, kierownik  Katedry Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,  został Członkiem Honorowym  Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia.

Wyróżnienie przyznano za szczególne zasługi dla rozwoju nauki obejmującej zagadnienia dysfunkcji narządu żucia.

Prof. Stefan Baron od ponad 30 lat prowadzi badania nad zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1988 r. w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Uzyskał habilitację w 1998 r., na postawie rozprawy zatytułowanej „Badania nad leczeniem protetycznym przemieszczeń krążka stawowego i zmian zwyrodnieniowo - wytwórczych w stawach skroniowo - żuchwowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego”.

W 2006 r. za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymał tytułu profesora belwederskiego.

Prof. Baron od lat jest związany ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, a od 2012 r. współpracuje z Politechniką Śląską.

Specjalizuje się m.in. w badaniach na skutecznymi sposobami leczenia bruksizmu.

Prof.  Baron posiada specjalizację II stopnia z zakresu protetyki stomatologicznej, którą uzyskał w 1986 r. 

Uczony popularyzował w Polsce rozwiązania implantologiczne, był jednym z pierwszych lekarzy, którzy promowali i popularyzowali ten zakres wiedzy.

***

Celem Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia jest m.in. pogłębianie wiedzy na temat etiopatogenezy, symptomatologii, diagnostyki i leczenia dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia oraz propagowanie tej wiedzy w środowiskach medycznych i akademickich, jak również wśród pacjentów. PTDNŻ wspiera badania naukowe poszerzające zakres wiedzy w dziedzinie dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia.

Więcej: tourmedica.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   bruksizm   ortodoncja  

POLECAMY W SERWISACH