• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Renata Górska w zarządzie EFP

ms
04-04-2017, 11:32
Prof. Renata Górska w zarządzie EFP Prof. Renata Górska członkiem zarządu EFP
Prof. Renata Górska została członkiem zarządu European Federation of Periodontology.

Prof. dr hab. n. med. Renata Górska jest prezesem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, kieruje Zakładem Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2002 do 2008 r. pełniła funkcję dyrektora Instytutu Stomatologii, a od 2007 do 2012 r. była prodziekanem ds. stomatologii. Od 2012 r. pełni funkcję prorektora ds. kadr WUM.

Prof. Renata Górska posiada w dorobku 380 prac, w tym 167 oryginalnych prac badawczych, 75 poglądowych, 19 zagranicznych oraz 159 doniesień zjazdowych opublikowanych w języku polskim i angielskim. Prace te ukazały się m.in. w Journal of Periodontology i Clinical Dental Reasech, Clinical Experimental Immunology, European Journal of Immunology, Journal of Clinical Periodontology, American Journal of Hypertension oraz w Czasopiśmie Stomatologicznym, Immunlogii Polskiej, w Polskim Tygodniku Lekarskim, w Przeglądzie Epidemiologicznym, Stomatologii Współczesnej, a także w Dental Medical Problems.

***

European Federation of Periodontology (EFP) powstała w 1991 r. Jest organizacją skupiającą 29 narodowych towarzystw naukowych zajmujących się nie tylko nauką, ale także edukacją i promocją zagadnień dotyczących leczenia periodontologicznego. EFP reprezentuje ponad 14 tys. periodontologów z Europy, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Renata Górska  

POLECAMY W SERWISACH