PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marzena Dominiak o kongresie "WrocFlow 2"

ms
28-03-2017, 10:23
Prof. Marzena Dominiak o kongresie Prof. dr hab. Marzena Dominiak
We wrześniu 2016 r. przewodniczyła Komitetowi Naukowemu Kongresu FDI, teraz koordynuje kolejny poważny projekt - sesję naukową Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (podczas CEDE - wrzesień 2017). Wcześniej jednak pojawi się wśród uczestników kongresu "WrocFlow 2".

Marek Nahajowski, Agata Starczewska, PTSS Wrocław: Kongresy i konferencje stomatologiczne mogą być okazją do pogłębiania wiedzy, do nieformalnych spotkań z uznanymi naukowymi autorytetami, do wymiany doświadczeń z "kolegami po fachu". Dominują tematy dotyczące współpracy zawodowej, ale zapewne nie brakuje również wątków osobistych. Czy te wszystkie formy aktywności, z perspektywy wykładowcy, są jednakowo ważne?
Prof. dr hab. Marzena Dominiak: Wszystkie aspekty uczestnictwa w konferencji naukowej są ważne. Faktycznie – kontakt z publicznością – lekarzami i studentami – jest podstawowy, ponieważ czasami pytania pojawiające się od publiczności są istotne i mogą działać dwukierunkowo – zmienić punkt widzenia osoby pytającej lub wykładowcy. Kontakt pomiędzy wykładowcami umożliwia szerszą współpracę, kontakt pomiędzy uczestnikami – wymianę spostrzeżeń i uwag na temat leczenia, które  są ważne z punktu klinicznego dla pacjenta. Uczestnik wykładów poszerza swoją wiedzę, czasem jedno usłyszane zdanie, czy słowo może zmienić efektywność leczenia. Wiele zależy od poziomu wiedzy uczestnika.

Czy, a jeżeli tak, to jakie wrażenia pozostały u osoby, która dwa lata temu była wykładowcą podczas kongresu organizowanego wówczas przez PTSS we Wrocławiu? 
Naprawdę fantastyczne! Gromadzicie bardzo dużą  liczbę uczestników, jest bardzo ciepły odbiór, wiele zainteresowanych osób zadaje pytania. Wielu ludzi, chcących się uczyć i poszerzać wiedzę, to dobre prognozy na przyszłość – dla nas, wykładowców, to bardzo ważne. Jesteście aktywnymi słuchaczami – to jest dla mnie najważniejsze. Ważne jest i to, że jesteście bardzo dobrymi organizatorami.

Cóż, te słowa oznaczają, że poprzeczka dla „WrocFlow 2” została postawiona bardzo wysoko. Jakie są zatem zasadnicze oczekiwania wobec organizatorów zbliżającego się kongresu?
Poprzednia edycja kongresu była na  bardzo wysokim poziomie. Wielu wykładowców z kraju, jak  również zagranicznych, wszyscy dobrze przygotowani merytorycznie i technicznie, co przełożyło się na wysoką jakość prezentowanych wykładów.

Robiła wrażenie liczba firm uczestniczących w tym wydarzeniu. Dobrze oceniam kursy i warsztaty praktyczne, które odbyły się po kongresie. Nie bez znaczenia była bardzo duża liczba uczestników – o ile dobrze pamiętam, było niemal 2 tysiące osób. To bardzo wysoka frekwencja jak na kongres dentystyczny. Wykonaliście bardzo dobrą robotę. Sądzę, że niewiele już można poprawić. Jesteście na samym szczycie i oby tak zostało! Jeśli utrzymacie dotychczas prezentowany poziom, na pewno spełnicie oczekiwania uczestników.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS Wrocław   Marzena Dominiak  

POLECAMY W SERWISACH