PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mario Aimetti: leczenie regeneracyjne - złotym standardem w periodontologii

ms
17-11-2016, 11:16
Prof. Mario Aimetti: leczenie regeneracyjne - złotym standardem w periodontologii prof. Mario Aimetti
O minimalnie inwazyjnym podejściu do leczenia periodontologicznego, pozwalającym na zachowanie estetyki u pacjentów periodontologicznych – mówi prof. Mario Aimetti prezes Włoskiego Towarzystwa Periodontologicznego.

Leczenie regeneracyjne jest złotym standardem w periodontologii i powinno być leczeniem z wyboru. W tym przypadku minimalnie inwazyjne podejście w większości przypadków znacznie poprawia wyniki leczenia, zmniejszając tym samym liczbę ubytków wymagających bardziej złożonych strategii leczniczych.

Postępująca w periodontologii ewolucja stosowanych technik i narzędzi pozwala wszystkim stomatologom, pomimo faktu nieposiadania specjalizacji z periodontologii, na przeprowadzenie właściwego leczenia w większości przypadków klinicznych. Rozwój ten odnosi się do procesu uproszczenia technik, który współcześnie dokonuje się we wszystkich dziedzinach medycyny. Praktyka medyczna poszukuje nowych modeli terapeutycznych pozwalających lekarzom na skuteczne i wydajne leczenie.

Niechirurgiczne leczenie periodontologiczne, z wykorzystaniem narzędzi ręcznych oraz ultradźwiękowych, ciągle stanowi podstawę leczenia chorób przyzębia, nawet gdy obecne są ubytki pionowe.

Jednakże kieszonki o głębokości powyżej 5 mm, pozostałe po leczeniu etiologicznym, należy uważać za ryzyko dalszego rozwoju choroby z punktu widzenia zarówno konkretnego miejsca pomiarowego, jak i pacjenta, a tym samym wymagają one dodatkowego leczenia.

Zabiegi resekcyjne z techniką ochrony brodawek międzyzębowych znacząco zmniejszają koszty leczenia i skomplikowanie procedury chirurgicznej, jednocześnie zapewniając zadowalające wyniki kliniczne w porównaniu do technik regeneracyjnych.

Nawet zabiegi osteoplastyki, w połączeniu z szynowaniem zębów, można rozważyć jako skuteczne leczenie zapalenia przyzębia, zmniejszające negatywne konsekwencje estetyczne tradycyjnego leczenia.

***

Prof. Mario Aimetti, prezes Włoskiego Towarzystwa Periodontologicznego, dyrektor periodontologicznych studiów magisterskich na uniwersytecie w Turynie, specjalista m.in. z zakresu chirurgii szczękowo - twarzowej będzie wykładowcą podczas międzynarodowego seminarium periodontologiczno-protetycznego (Warszawa Hotel Marriott, 25 marca 2017 r.).

Szczegóły: perio.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH