PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Maria Borysewicz-Lewicka wyróżniona

en
29-11-2017, 11:10
Prof. Maria Borysewicz-Lewicka wyróżniona Prof. Maria Borysewicz-Lewicka (fot. Archiwum)
Prof. Maria Borysewicz-Lewicka, kierownik Katedry i Kliniki Stomatologii Dziecięcej została wyróżniona podczas uroczystych obchodów 25-lecia II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W Poznaniu obchodzono uroczyście 25. rocznicę Wydziału Lekarskiego II  Uniwersytetu Medycznego. Jednak funkcjonowanie tego Wydziału, jako samodzielnej jednostki, nie byłoby możliwe bez zaangażowania, pracy i wsparcia wielu osób. Wśród najbardziej zasłużonych dla uczelni, których działalność i zaangażowanie w życie akademickie jest nieocenione dla rozwoju Wydziału, znalazła się prof. Maria Borysewicz-Lewicka, kierująca Katedrą i Kliniką Stomatologii Dziecięcej. Uczona nagrodzona została statuetką KOMEDY 2017.

Prof. Borysewicz-Lewicka jest specjalistą stomatologii zachowawczej i stomatologii dziecięcej. Jej główne zainteresowania naukowo-badawcze: to profilaktyka stomatologiczna, stomatologia społeczna, programy zdrowotne w stomatologii. W latach 2002-2010 była wiceprezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, od 2008 r. członkiem honorowym PTS, od 2011 r. członkiem Rady Naukowej przy ministrze zdrowia. 

Jubileuszowe spotkanie było okazją przede wszystkim do podziękowań, wspomnień i podsumowań. Podczas uroczystości, specjalnie dla nagrodzonych, przy akompaniamencie Radosława Mateji i Celiny Kotz, śpiewała Anna Mierzwa, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu.

Więcej: ump.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM Poznań  

POLECAMY W SERWISACH