PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marek Ziętek w Grodnie na temat schorzeń przyzębia

en
10-04-2018, 11:00
Prof. Marek Ziętek w Grodnie na temat schorzeń przyzębia Rektor UM we Wrocławiu prof. Marek Ziętek (fot. UM Wrocław)
Delegacja władz Uniwersytety Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wizytowała Uniwersytet Medyczny w Grodnie.

Celem spotkania władz obu uczelni ma być współpraca naukowa oraz wymiana wakacyjna i praktyki studenckie. Podczas wizyty "wątek stomatologiczny" poruszył rektor prof. Marek Ziętek, który wygłosił wykład na temat schorzeń przyzębia jako czynniku wywołującym schorzenia ogólnoustrojowe. 

Przypomnijmy, że w 2016 r. Rada Naukowa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu prof. Markowi Ziętkowi tytułu doctora honoris causa.

Prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu im. Piastów Śląskich podczas uroczystości przyznania tytułu zapewnił, że Uniwersytety Medyczne Wrocławski i Lwowski łączy bliska i wieloletnia współpraca. Poza wymianą studentów i pracowników, oba uniwersytety wspólnie: prowadzą badania, tworzą publikacje, aplikują o unijne dotacje.

- Korzenie naszego uniwersytetu sięgają do Lwowa. A my o tym pamiętamy i jest to dla nas ważne – zapewnił rektor UM we Wrocławiu. To już kolejny tytuł doctora honoris causa w dorobku prof. Marka Ziętka o ukraińskim rodowodzie. Jako pierwszy tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorował go Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH