PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mansur Rahnama na czele Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo Twarzowej

ms
23-01-2018, 08:25
Prof. Mansur Rahnama na czele Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo Twarzowej prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama (foto: archiwum)
Jak dowiaduje się infoDENT24.pl, prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama, konsultant krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej wybrany został na stanowisko prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo – Twarzowej, które pod nową nazwą rozwijać będzie działalność prowadzoną dotychczas przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Jamy Ustnej.

Zmiany, które nastąpiły podczas Walnego Zgromadzenia Towarzystwa, są gruntowne i to nie tylko z tego powodu, że we władzach statutowych znalazły się praktycznie same nowe nazwiska.

Na kierunek zmian wskazuje nowa nazwa organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny chirurgii stomatologicznej i szczękowo – twarzowej: do historii odchodzi Polskie Towarzystwo Chirurgii Jamy Ustnej, nową kartę pisać będą członkowie Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo – Twarzowej.

Zmiany już są zauważalne, gdyż w okresie bezpośrednio poprzedzającym Walne Zgromadzenie, udało się pozyskać kolejnych członków Towarzystwa. Wszystko za sprawą aktywności osób, które właśnie zostały wybrane do zarządu.

To niespotykana sytuacja, gdy we władzach towarzystwa naukowego, skupiającego lekarzy i lekarzy dentystów, znalazło się dwóch krajowych konsultantów, są nimi prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama konsultant krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz dr n. med. Mariusz Szuta – konsultant krajowy w obszarze chirurgii szczękowo twarzowej. Taka sytuacja rodzi nadzieje na przyszłość.

W rozmowie z infoDENT24.pl prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama, podkreślił, że chce doprowadzić do zaktywizowania środowiska specjalistów związanych zawodowo z chirurgią stomatologiczną oraz szczękowo – twarzową. Należy spodziewać się przedsięwzięć, które w najbliższej przyszłości pozwolą na zaistnienie Towarzystwa w środowisku naukowym w zdecydowanie szerszej formule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH