PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Mansur Rahnama konsultantem krajowym z zakresu chirurgii stomatologicznej

szaft
06-06-2014, 12:55
Prof. Mansur Rahnama konsultantem krajowym z zakresu chirurgii stomatologicznej Prof. Mansur Rahnama konsultantem krajowym z zakresu chirurgii stomatologicznej (źródło: google.plus.pl)
Prof. dr hab. n. med. Mansur Rahnama objął stanowisko konsultanta krajowego z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Mansur Rahnama, na co dzień pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej i chirurgii stomatologicznej. Postanowieniem prezydenta z 19 lutego 2014 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych.
Przypominamy, iż w 2012 roku prof. Rahnama został laureatem konkursu Lekarz Roku 2012 na Lubelszczyźnie. Rok wcześniej zwyciężył w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym Laur Pacjenta.

Od 2008 roku konsultantem krajowym w dziedzinie chiururgii stomatologicznej był prof. Jan Zapała.  

Konsultantów krajowych powołuje minister zdrowia spośród specjalistów z poszczególnych dziedzin medycyny, farmacji oraz innych dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia. W tym celu występuje o przedstawienie kandydatów do towarzystw naukowych o zasięgu krajowym, które zrzeszają specjalistów w danej dziedzinie. Wszystkie zgłoszone kandydatury przedstawiane są do zaopiniowania przez właściwe samorządy zawodów medycznych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH