PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Katarzyna Emerich: trampolina to główna przyczyna urazów zębów

en
16-06-2017, 10:28
Prof. Katarzyna Emerich: trampolina to główna przyczyna urazów zębów Trampolina jest przyczyną częstych urazów zębów (fot. pixabay)
Z powodu trampoliny ostatnio najwięcej dzieci trafia na ostry dyżur stomatologiczny, informowała w Radiu Gdańsk prof. Katarzyna Emerich z GUMed.

Prof. Katarzyna Emerich kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Ewa Gazda, adiunkt w katedrze, uświadamiały słuchaczom, jak należy postępować w przypadku złamania lub wybicia zęba. Często od wiedzy pacjenta na ten temat i jego właściwej reakcji po urazie zależy sposób leczenia.

Z obserwacji wynika, że obecnie dzieci łamią i wybijają sobie zęby częściej niż kiedyś. Źródłem urazów, jednym z głównych, jest jak się okazuje trampolina, która stała się częstym elementem placów zabaw i ogrodów przydomowych.

To kolejna audycja z cyklu "Bądź Zdrów bez kolejki" realizowanego przez Radio Gdańsk we współpracy z GUMed. Gośćmi stacji byli już ortopedzi, fizjoterapeuci i kardiolodzy. Ostatni odcinek, z udziałem stomatologów można było wysłuchać na antenie w czwartek 15 czerwca o 14:30. 

Więcej: radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH