• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz: kongres BEGO okazją do spotkania OSIS - PSI

Mirosław Stańczyk
22-08-2014, 09:27
Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz: kongres BEGO okazją do spotkania OSIS - PSI Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz (foto: archiwum)
BEGO integruje implantologów. Nad merytorycznym przebiegiem kongresu czuwać będą, prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz, prezydent Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS) oraz dr n. med. Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI). Na czele rady naukowej stanie prof. dr hab. Ryszard Koczorowski. O swoistym forum implantologicznym OSIS - PSI infoDENT24.pl rozmawia z prof. dr hab. Andrzejem Wojtowiczem,

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Kongres implantologiczny z BEGO w nazwie określa konkretnego adresata, a więc dentystę, który z założenia chce wiedzieć coś więcej o systemach BEGO. Czy jest na nim miejsce dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu implantologii, bez wskazania konkretnej metody?

Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz: Implantologia jest dziedziną medycyny o niezwykle szybkim rozwoju, do niedawna mówiliśmy o funkcji implantów i odbudowy protetycznej na tych implantach, mówiliśmy o osteointegracji, jako najważniejszym elemencie sukcesu w terapii.
Dzisiaj implant uważa się za narzędzie, jego wszczepienie jest etapem leczenia.
Natomiast sukces w implantologii tak naprawdę dotyczy długotrwałej estetyki.
Kongres BEGO, podobnie jak implantologia, jest adresowany do lekarzy dentystów wielu specjalności: począwszy od endodontów, periodontologów, po chirurgów i protetyków.

infoDENT24.pl: Kongres BEGO Implant Systems to duże nazwiska, czy zatem uczestnicy tego kongresu liczyć mogą na wartościowe indywidualne konsultacje. Kongres to przecież niepowtarzalna okazja do zadania wielu pytań liderom w implantologii?

Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz: Tak, to prawda. Ja osobiście w tym roku uczestniczyłem w sesjach tygodniowych adresowanych dla opinion - liderów: w dwóch wiodących uniwersytetach Harvard oraz New York University. Widzę postęp, ale jednocześnie pewien dystans, respekt zastanowienie - wynikające z wartości własnego uzębienia oraz czasowości leczenia implanto - protetycznego.
Rozważne działanie, plan leczenia, standardy - to jedyna gwarancja sukcesu w implantologii. Wierzę, że program kongresu BEGO pokaże te problemy, szczególnie młodym lekarzom bez specjalizacji i doświadczenia.

infoDENT24.pl: Kto szczególnie powinien wziąć udział w tym kongresie? Czy osoby, które dotychczas nie zetknęły się bliżej z systemami BEGO Implant, czy raczej ci, którzy wiedzą o nim już wiele i chcieliby przekonać się ostatecznie do tego rozwiązania?

Prof. dr hab. Andrzej Wojtowicz: BEGO należy do wiodących systemów implantologicznych, ale kongres BEGO, jak każdy inny kongres brandowy jest adresowany nie tylko do użytkowników konkretnego systemu, ale także do pasjonatów implantologii - generalnie. Jak już wspomniałem, prezentacje i wykłady będą zawierały obraz, przypadki kliniczne nie tylko w oparciu o system BEGO. Implant - system jest narzędziem, ale każdy system implantologiczny, miewa szczególne rozwiązania.

infoDENT24.pl: Z tego co wiem, to pierwszy Kongres BEGO Implant Systems, w którym bierze Pan udział z pozycji osoby nadzorującej merytorycznie przebieg spotkania. Czy praca ta ma swoją specyfikę, odmienną od innych tego typu wydarzeń (krajowych i zagranicznych), w których także przecież często bierze Pan udział jako wykładowca?

SŁOWA KLUCZOWE
BEGO   OSIS   PSI   implantologia   Andrzej Wojtowicz  

POLECAMY W SERWISACH