• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Andrzej Wojtowicz: Kongres CAMLOG - kamienie milowe w implantologii

ms
08-06-2016, 07:50
Prof. Andrzej Wojtowicz: Kongres CAMLOG  - kamienie milowe w implantologii prof. Andrzej Wojtowicz (fot. archiwum prywatne)
- Największym wydarzeniem implantologicznym tego roku będzie Kongres CAMLOG w Krakowie (9 – 11 czerwca) – przekonuje, w rozmowie z Dental Radio prof. Andrzej Wojtowicz, szef Zakładu Chirurgii Stomatologicznej WUM.

Prof. Andrzej Wojtowicz: Kongres CAMLOG rekomenduję szczególnie kolegom z OSIS. Wiem, że liczyli na to, iż w tym roku odbędzie się kongres OSIS.. Uznaliśmy, że skoro firma Camlog zaprasza kilkudziesięciu znakomitych wykładowców z kraju i z całego świata, to robienie Kongresu OSIS, jako kongresu izolowanego byłoby, być może złym rozwiązaniem zwłaszcza, że część wykładowców powtarzałaby się.

A lista wykładowców CAMLOG 2016 jest imponująca. Wspomnę choćby nazwisko prof. Myrona Nevinsa, którego miałem przyjemność odwiedzić ostatnio w jego posiadłości w Boca Raton na Florydzie. Prof. Myron Nevins jest mentorem, wielkim autorytetem światowej marki, który prowadzi bardzo szerokie badania implantologiczne i w tych badaniach pokazuje pewne nurty, pewne koncepcje.

Powiedział on podczas naszego spotkania, że w najbliższym czasie kamieniem milowym w implantologii będzie system zwany laser-lok, czyli rowek na szczycie implantu, czy na łączniku implantu, który pozwoli na lepsze dopasowanie tkanki łącznej, być może ograniczenie periimplantitis.

Bez wątpienia największym wydarzeniem stomatologicznym tego roku będzie Kongres FDI w Poznaniu, pierwszy raz organizowany w Polsce. Natomiast największym wydarzeniem implantologicznym będzie Kongres CAMLOG.

Motto tego kongresu dotyczy dzisiejszych wyzwań, wyzwań, które zawsze istnieją w implantologii, bo implantologia jest dziedziną niezwykle żywą, szybko rozwijającą się, mimo istniejących pewnych standardów. Natomiast, oczywiście standardy też ulegają zmianie, a to głównie w związku z tym, że są prowadzone badania i te badania narzucają zmiany.

Czytaj także: Tuż… tuż: Kraków stolicą światowej implantologii stomatologicznej

Więcej: Dental Radio

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Wojtowicz   implantologia   CAMLOG  

POLECAMY W SERWISACH