PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poznań: SKN uczy diagnostyki endodontycznej

en
24-11-2016, 12:15
Poznań: SKN uczy diagnostyki endodontycznej Ciekawa inicjatywa Studenckiego Koła Naukowego z Poznania (fot. pixabay)
Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zorganizowało wykład na temat diagnostyki endodontycznej.

Rzadka to okazja dla studentów stomatologii do poznania światowych nowinek w tym temacie!  Po teorii była także dawka praktyki podczas warsztatów z maszynowego opracowania kanałów.

W Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu studenci wydziału lekarsko-dentystycznego wysłuchali wykładu - Diagnostyka endodontyczna, czyli jak wiedzieć,  jak leczyć - który wygłosił  lek. dent. Hubert Gołąbek, doktorant z zakresu endodoncji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i uczestnik International Program in Endodontics na University of Pennsylvania w Filadelfii.

Słuchacze poznali patofizjologiczne mechanizmy powstawania chorób miazgi, a także ugruntowali wiedzę dotyczącą prawidłowej diagnostyki endodontycznej niezbędnej do postawienia trafnej diagnozy a następnie skutecznego leczenia  pacjentów. Podstawą prezentacji była "biblia" endodontów, czyli  „Cohen’s Pathways of the Pulp”, a także nowinki z Journal of Endodontics oraz własne doświadczenia prelegenta. 

Na samej teorii się nie skończyło, ponieważ po wykładzie odbyły się warsztaty z maszynowego opracowania kanałów „BioRaCe - bezpieczny system rotacyjny”. Organizatorem szkolenia była Kaja Dolatowska z poznańskiego oddziału PTSS oraz firma Multidental-Med. Każdy uczestnik mógł przećwiczyć opracowywanie systemem maszynowym kanałów w usuniętych zębach ludzkich i specjalnym bloczku treningowym. 

Więcej: ump.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
endodoncja   PTSS Poznań  

POLECAMY W SERWISACH