PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polskie Towarzystwo Periodontologiczne: szkoli, popularyzuje i...

en
30-03-2016, 11:28
Polskie Towarzystwo Periodontologiczne: szkoli, popularyzuje i... PTP coraz bardziej aktywne (źródło: Wikipedia)
PTP zajmuje się popularyzacją zachowań prozdrowotnych. Towarzystwo uruchomiło stronę www.jamaustna.pl , na której lekarze i pacjenci mogą znaleźć przystępnie podane informacje na temat tego czym jest periodontologia i zapalenie przyzębia.

Członkowie PTP mają pełen dostęp do wyników najnowszych badań naukowych publikowanych na łamach „Journal of Clinical Periodontology”, ulgowe opłaty wpisowe na największą konferencję periodontologiczną na świecie oraz kursy i konferencje organizowane przez Europejską Federację Periodontologiczną (EEP). Na oficjalnej stronie federacji udostępniane są wywiady z ekspertami, oficjalne stanowiska EEP, ogłoszenia o konferencjach, materiały do gabinetu (formularze zgody świadomej oraz karty badania – m.in. uruchomienie polskiej wersji językowej periochart-online).

PTP jest organizatorem seminariów i konferencji. Ostatnia odbyła się 18-19 marca, gośćmi byli eksperci z Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Francji i Włochy. Wykładom towarzyszyły kursy praktyczne, warsztaty oraz sesje plakatowe.

Polskie Towarzystwo Periodontologiczne  istnieje od 2012 r. W następnym roku uzyskało pełne członkostwo w w EFP, należącej do największych na świecie organizacji zrzeszających specjalistów z dziedziny periodontologii.

Prezesem PTP jest prof. Renata Górska, która pełni także funkcję prorektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wiceprezes to prof. Tomasz Konopka, skarbnik dr Aniela Brodzikowska, sekretarz dr Maciej Nowak, członkowie zarządu: prof. Elżbieta Dembowska, Tomasz Kaczyński, dr Jan Kowalski, Anna Lella, dr Natalia Lewkowicz, prof. Małgorzata Pietruska, dr Paweł Plakwicz, prof. Joanna Wysokińska-Miszczuk.

Więcej: perio.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH