PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne przyśpiesza

PSI/katkiel
17-02-2014, 09:58
Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne przyśpiesza Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne przyśpiesza (Fot. Fotolia/PTWP)
Jeszcze pod koniec 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne podpisało porozumienie z Leading Implant Centers, międzynarodową platformą zrzeszającą tylko i wyłącznie wysokiej klasy specjalistów w zakresie implantologii stomatologicznej. Od stycznia 2014 r. PSI zostało jednym z członków POSEIDO, międzynarodowej naukowej sieci zorganizowanej jako forum umożliwiające prowadzenie badań naukowych oraz kompleksową edukację implantologiczną.

PSI zwraca uwagę, że do POSEIDO mogą przystąpić tyko stowarzyszenia lub ośrodki uniwersyteckie. Głównym celem organizacji jest promowanie międzynarodowej współpracy naukowej, wymiana doświadczeń i poglądów, a także debaty, consensusy oraz wyznaczanie kierunków rozwoju i ustanawianie nowych standardów.

Wyznaczone cele POSEIDO realizuje przede wszystkim poprzez POSEIDO JOURNAL. To elektroniczne, międzynarodowe czasopismo naukowe, o charakterze open access z możliwością wzajemnej weryfikacji, skupiającym się na większości aspektów powiązanych z zakresem zainteresowań POSEIDO. Czasopisma jest zorganizowanie jako międzyakademicka platforma, która umożliwi międzynarodową współpracę, zarówno naukową, jak i edukacyjną.

Wszyscy członkowie PSI wraz z newsletterem PSI będą otrzymywali linki do bezpłatnych, elektronicznych wersji czasopisma POSEIDO JOURNAL.

Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI) powstało w roku 2003 i od tego czasu głównym celem jego działania jest promocja, rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej. Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI) powstało w roku 2003 i od tego czasu głównym celem jego działania jest promocja, rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH