• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska stomatologia laserowa skraca dystans

Mirosław Stańczyk
21-09-2015, 08:05
Polska stomatologia laserowa skraca dystans dr n. med. Kinga Grzech - Leśniak (foto: infoDENT24.pl)
O tym, czy w Krakowie (4 – 5 grudnia) będziemy mieli do czynienia z prawdziwym eldorado dla znawców i sympatyków stomatologii laserowej, ale także z próbą przekonania sceptyków do obecności lasera w gabinecie dentystycznym - infoDENT24.pl rozmawia z  dr n. med. Kingą Grzech  - Leśniak, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej oraz pierwszą i jedyną polską przedstawicielką w World Federation for Laser Dentistry.

Mirosław Stańczyk, infoEDNT24.pl: Fakty świadczą o tym, że na naszych oczach tworzy się historia polskiej stomatologii laserowej. Nie tak dawno temu zapoczątkowano naszą aktywność na forum World Federation for Laser Dentistry, nieco później powołane zostało do życia Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej, już za chwilę będziemy świadkami, i to w wymiarze międzynarodowym, pierwszego Kongresu PTSL, niedługo potem czeka nas cykl warsztatów pod egidą PTSL. To zapewne muszą być szczęśliwe chwile dla kogoś, kto sygnuje zachodzące przemiany swoim nazwiskiem

Dr n. med. Kinga Grzech  - Leśniak, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej: To też, ale przede wszystkim chwile niezwykle pracowite, zważywszy, że pierwszy Kongres PTSL, odbędzie się już na początku grudnia (4 - 5 grudnia 2015 r. w Krakowie – przyp. red.).

Fakt, że będziemy mieli do czynienia z pierwszym kongresem i to od razu o statusie międzynarodowym sprawia, iż jako organizatorzy takiego przedsięwzięcia znaleźliśmy się w sytuacji - rzec by można - satysfakcjonująco - obligującej. Satysfakcjonującej, bo otrzymaliśmy duży kredyt zaufania od światowych sław stomatologii laserowej. Obligującej, bo skoro największe nazwiska w branży firmować będą nasz pierwszy kongres, to wizerunek tego wydarzenia musi być wyznaczany poprzez możliwie najlepszy ładunek merytorycznych treści, prezentowanych podczas trzydziestu wykładów, sesji plakatowych i warsztatów. Są ku temu mocne podstawy.

Do Krakowa zjadą ci, którzy wyznaczają kierunki rozwoju stomatologii laserowej.

Usłyszymy m.in. wykład na temat zastosowania lasera w chirurgii i implantologii. Wygłosi go prof. Umberto Romeo, prezydent  World Federation for Laser Dentistry i wykładowca w Sapienza University of Rome.

O zastosowaniu laserów niskiej i wysokiej mocy w leczeniu endodontycznym, mówić i pokazywać będzie na zdjęciach z mikroskopu elektronowego prof. Adam Stabholz, wieloletni dziekan szkoły dentystycznej i szef katedry endodoncji Hebrew University-Hadassah.

Prof. Giovanni Olivi z Włoch przedstawi temat laserów w stomatologii dziecięcej, a także zaprezentuje unikatowy sposób odkażania kanałów korzeniowych (opracowany wspólnie z Amerykańskim Towarzystwem Endodotycznym).

Dr. Ilay Maden z Turcji naukowiec, ale także genialny prelegent zafascynuje z pewnością wiedzą i osobowością tych, którzy będą uczestnikami jego wykładu wzbogaconego unikatowym materiałem filmowym. Tematyka wykładu to zastosowanie laserów w implantologii.

POLECAMY W SERWISACH