PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Podsumowanie 2015 r.: aktualna lista punktów za publikacje w czasopismach naukowych

ws
31-12-2015, 09:08
Podsumowanie 2015 r.: aktualna lista punktów za publikacje w czasopismach naukowych Punkty za publikacje w czasopismach naukowych (foto: pixabay)
Polscy naukowcy i badacze, także funkcjonujący w branży stomatologicznej, mogą zapoznać się z najnowszą listą czasopism naukowych (opublikowało ją Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 23 grudnia 2015 r.).

Oprócz zaktualizowanego wykazu tytułów, zestaw zawiera także liczbę punktów, które można otrzymać za publikację w wybranym piśmie.

Czasopisma podzielone zostały na trzy części. 

Część A zawiera 11114 czasopism naukowych, które posiadają współczynnik wpływu Impact Factor (IF) i wpisane zostały do bazy Journal Citation Reports. Najwyższa liczba punktów za opublikowanie artykułu w wybranych pismach z tej grupy - 50.

Część B to wykaz czasopism, które nie posiadają współczynnika IF. Lista zawiera 2212 tytułów. Najwyższa liczba punktów za publikację w periodyku z listy wynosi 15.

Część C została stworzona dla badań humanistycznych. Zawiera ona 4111 czasopism naukowych, które zostały uwzględnione w bazie European Reference Index for the Humanities (ERIH). Za ukazanie się artykułu w jednym z nich jego autor może otrzymać 25 pkt.

Z poszczególnych list wybraliśmy te, które mogą zainteresować szczególnie lekarzy dentystów.

Zestawienia całościowe:
CZĘŚĆ A
CZĘŚĆ B
CZĘŚĆ C

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nauka   kariera naukowa   uniwersytet medyczny  

POLECAMY W SERWISACH