PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pochwal się osiągnięciami naukowymi na FDI Poznań 2016

ms
01-12-2015, 14:22
Pochwal się osiągnięciami naukowymi na FDI Poznań 2016 Nauka na FDI 2016 w Poznaniu (foto: pixabay)
O tym, że od 1 grudnia 2015 r. można przesyłać streszczenia prezentacji: ustnych lub posterowych na Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016 w Poznaniu infoDENT24.pl informował już 20 listopada.

Wszelkie istotne dane na ten temat zamieściliśmy w materiale I Ty możesz zaprezentować swój dorobek podczas FDI 2016. Teraz otrzymaliśmy z biura rzecznika prasowego FDI AWDC Poznań 2016 uzupełniające informacje.

- Badania oraz spostrzeżenia kliniczne przyjmowane są w prawie wszystkich kategoriach związanych ze stomatologią, m.in. stomatologii ogólnej, profilaktyce, leczeniu stomatologicznym i odtwórczym oraz chirurgii jamy ustnej. Można także zgłaszać prace dotyczące wpływu stanu zdrowia jamy ustnej na zdrowie ogólne – informuje prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

Abstrakty należy nadsyłać (wyłącznie w języku angielskim) poprzez stronę internetową www.fdi2016poznan.org. Nie powinny być dłuższe niż 250 słów i nie mogą zawierać reklamy produktów. W trakcie Kongresu prezentacje ustne będą trwały 10 minut, a zakończony je dwuminutowa dyskusja. Plakaty zostaną zaprezentowane w formie e-posterów.

- Prezentacje ustne i plakatowe to jedna z szans na promocję osiągnięć polskiej stomatologii na międzynarodowej arenie. Warto skorzystać z tej okazji, tym bardziej, że autorzy pięciu najlepszych prac otrzymają nagrodę w postaci bezpłatnego udziału w kolejnym Kongresie FDI, który odbędzie się
w Madrycie – wyjaśnia prof. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Kongresu FDI i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Termin zgłaszania abstraktów mija 1 kwietnia 2016 r. O tym, które prace będą zaprezentowane
w Poznaniu zdecyduje Komitet Naukowy do 9 maja 2016 r. Organizatorzy Kongresu spodziewają się, że na Kongres zgłoszonych będzie ok. 800 abstraktów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH