PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Po XI konferencji Dental News w Poznaniu

ms
18-01-2017, 09:17
Po XI konferencji Dental News w Poznaniu XI konferencja Dental News w Poznaniu
Zgodnie z życzeniem organizatorów XI konferencji Dental News w Poznaniu, publikujemy przesłane przez nich redakcji infoDENT24.pl sprawozdanie z tego wydarzenia. Autorką tego materiału jest Katarzyna Leszczyńska.

Od 13 do 15 stycznia odbyła się XI edycja kultowej już konferencji Dental News w Poznaniu. Z roku na rok organizatorzy zaskakują nowymi rozwiązaniami, spektakularnymi wykładowcami, ale przede wszystkim fantastyczną atmosferą. Jaki jest przepis na sukces przy tworzeniu tak dużego wydarzenia dla studentów?

Kluczowym punktem każdej konferencji naukowej jest program wykładów. W zeszłym roku  jubileuszowa, X edycja Dental News obfitowała w specjalistów z całego świata. XI edycja nie obniżyła wysoko postawionej poprzeczki, wykłady zostały przedstawione przez wielu znanych polskich specjalistów: prof. dr hab. Tomasza Gedrange, dr n. med. Katarzynę Brus-Sawczuk, dr n. med. Mateusza Falkowskiego,  dr n.med. Marzenę Wyganowską, dr n.med. Andrzeja Szwarczyńskiego, lek. dent. Maksymiliana Kaczewiaka, lek. Paulinę Maj, lek. dent. Huberta Gołąbka.

Uczestnicy Dental News X pokochali podejście do stomatologii dr. Miguela Stanley’a, to do niego w ubiegłym roku ustawiła się długa kolejka z pytaniami. W tym roku ten jeden z najbardziej znanych stomatologów na świecie ponownie wygłosił wykład na konferencji w Poznaniu, zdobywając nie mniejsze niż w zeszłym roku brawa.

Ogromne owacje dostał również  dr Mauricio Gonzalez Balut z Meksyku, który podzielił się z młodymi adeptami stomatologii swoją wiedzą z zakresu ortodoncji.

W ocenie uczestników, niekwestionowaną gwiazdą programu był Livio Yoshinaga twórca SKYN Concept. Serca widowni zdobył swoim pokazem na żywo, który wprowadził pojęcie „nowoczesna stomatologia” na zupełnie nowy poziom. Pięciu szczęśliwców wylosowanych z widowni przez zespół Livio miało możliwość skorzystania z niedzielnych warsztatów z twórcą SKYN Concept.

Kolejnym składnikiem udanej konferencji są warsztaty, tutaj PTSS Poznań również nie próżnował. Uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności w przeróżnych dziedzinach, począwszy od endodoncji (Endo Poldent, maszynowe opracowanie kanałów systemem BioRaCe), poprzez protetykę (wkłady koronowo-korzeniowe z włókien szklanych), chirurgię (warsztaty z szycia chirurgicznego), odbudowę estetyczną (Essentia – estetyka blisko natury), ortodoncję (Active Aligner), skończywszy na znieczuleniach komputerowych WAND oraz warsztatach z języka migowego.

Niespodzianką dla miłośników warsztatów była możliwość skorzystania z nauk pod okiem największych specjalistów Livio Yoshinagi (SKYN Concept), ppłk. lek. stom. Remigiusza Budziłło, dr n. med. Marzeny Wyganowskiej oraz Kamila Kuczewskiego.

Jeszcze jednym ze składników przepisu na sukces konferencji jest zadbanie o uczestników nie tylko w czasie wykładów. W Poznaniu i tego nie zabrakło, w czasie przerw miłośnicy stomatologii mogli dokształcić się na stoiskach wystawców, odpocząć przy filiżance ciepłej kawy albo poćwiczyć umiejętności manualne.

SŁOWA KLUCZOWE
Miguel Stanley   Ivo Domagała   PTSS Gdańsk  

POLECAMY W SERWISACH